Hľadať akcie

Slobodná Európa + Bratislavské Dievčatá Košice  Už prebehlo


Dátum: 30. 07. 2021 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Kasárne/Kulturpark Košice

Účinkujúci: Slobodná Európa

Kontakty  www.slobodnaeuropa.sk  Facebook


Slobodná Európa sa po roku a pol vráti na koncertné pódiá, aby si uctila pamiatku, nedávno zosnulého zakladateľa kapely Braňa Alexa, na sérii výnimočných štyroch letných open air koncertov pod názvom R.I.P. Braňo Alex Tour.

Kapela sa predstaví v novej zostave s Lacom Lučeničom na gitare. Ten sa svojim gitarovým zvukom podieľal na nahrávaní a zvuku albumov Slobodnej Európy už od roku 1992 a basu teraz prenechá novej tvári v kapele, Rasťovi Goremu, ktorý doteraz hrával s legendárnou Davovou Psychózou. Doplní tak rokmi overenú zostavu Whisky, Sveťo Korbeľ a Tuleň.

Prvý z koncertov odohrajú 30. júla v Košiciach, v open air priestoroch Kasárne/Kulturpark. Na ďalšie koncerty sa k nim ako špeciálny hosť pripojí Dorota Nvotová s kapelou a 13. augusta spoločne zahrajú v Bratislave záhradných priestoroch legendárnej Umelky pod Starým mostom. Do Žiliny sa spoločne presunú 21. augusta, kde odohrajú koncert vo vonkajších priestoroch klubu Smer 77. Miniturné bude pokračovať koncertom na amfiteátri v Banskej Štiavnici a 28. 08. 2021 pre veľký záujem odohrajú v Bratislave ďalši koncert, ktorý tak uzavrie koncertné leto, na ktoré sa všetci už nedočkavo tešia. Na koncertoch kapela predstaví nový program, v ktorom sa objaví aj niečo zo sólovej tvorby Braňa Alexa, ktorá bude zastúpená aj v playliste Doroty Nvotovej, ktorá s nimi spolupracovala na albume Trojka, kde napríklad aranžovala sláčikovú sekciu legendárnej Braňovej piesne Havran.