Hľadať akcie

SLOBODNÁ EURÓPA & BEZ LADU A SKLADU | Brno  Už prebehlo


Dátum: 20. 04. 2024 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: První patro Brno

Účinkujúci: Slobodná Európa, Bez ladu a skladu

Kontakty  www.slobodnaeuropa.sk  www.bezladuaskladu.sk


Ťažko si predstaviť slovenskú hudobnú scénu bez týchto dvoch legendárnych kapiel. Zvukovo síce kráčajú odlišnými smermi, ale niečo ich spája. Obe začínali v undergrounde, a napriek tomu, že od 80. rokov už uplynulo more času, nikdy sa nespreneverili svojim ideálom. Bez ladu a skladu a Slobodná Európa sú dlhoroční priatelia a majú príbuzné názory na mnohé témy, no až teraz sa dohodli, že vyrazia na spoločné turné. "Tieto koncerty vznikli spontánne v šatni na poslednom koncerte v Bratislave. Tam si každoročne voláme kapely, ktoré máme radi a niečo pre nás znamenajú. Tento rok to boli Bez ladu a skladu a to nadšenie so spoločného hrania tam bolo od začiatku." povedal k spoločnému turné Whisky spevák Slobodnej Európy.

  • 05. 04. 2024 Piešťany, Pivovar Žiwell
  • 06. 04. 2024 Zvolen, Dom kultúry ŽSR
  • 12. 04. 2024 Trenčín, Piano club
  • 13. 04. 2024 Košice, Collosseum club
  • 19. 04. 2024 Praha, Palác Akropolis
  • 20. 04. 2024 Brno, První patro
  • 26. 04. 2024 Žilina, Smer klub 77
  • 27. 04. 2024 Bratislava, Majestic Music Club

Slobodná Európa už od svojho vzniku v roku 1989 patrila medzi popredné punk-rock’n’rollové skupiny a ich mnohé skladby patria k tomu najlepšiemu čo na slovenskej scéne vzniklo. Aktuálne hrajú v zostave Whisky – spev, Sveťo – gitara, spev, Peťo Bálik – gitara, Rasťo Gore – basgitara, spev, Tuleň – bicie.

Bez ladu a skladu vznikli v roku 1985 ako undergroundová skupina na čele s vtedy iba 13 ročným Michalom Kaščákom, ktorý spieval metaforické texty s odvážnou kritikou vtedajšieho politického režimu. V roku 2009 ich americký New York Times zaradil medzi skupiny, ktoré prispeli k pádu železnej opony. V aktuálnej zostave sú Michal Kaščák – spev, Martin Beďatš – gitara, Peter Kaščák – basgitara, Richard Rybníček – bicie, Rasťo Kubica – saxofón, Peter Kohout – saxofón.

Turné po ôsmych slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť obe legendy na jednom pódiu. Parné valce, Podvod, Píšte všetci modrým perom, Pakáreň... Počas jedného večera zaznie toľko skvelých hitov, že by ste si to nemali nechať ujsť! It's Only Underground (but i like it)!