TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

MORTIIS Live Re-Interpretation Ånden Som Gjorde Opprør album - Banská Bystrica  Už prebehlo

MORTIIS Live Re-Interpretation Ånden Som Gjorde Opprør album - Banská Bystrica

Dátum: 24. 03. 2018 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: RC Tartaros

Účinkujúci: Mortiis, Abstract

Kontakty  www.tartaros.sk


Po tom, čo Mortiis opustil nórsku black metalovú kapelu EMPEROR, sa koncom roka 1992 vydal na sólovú dráhu. Od roku 1993 do roku 1999 vydal niekoľko sólových nahrávok. V roku 2001 zostavil kapelu, s ktorou vydal albumy „The Smell of Rain“ (2001), „The Grudge“ (2004) a remix albumu „Some Kind of Heroin“ (2006).

Mortiis odradený brutalitou a pokrytectvom nahrávacieho priemyslu nevydal nový album až do roku 2010, kedy skupina vydala nahrávku „Perfectly Defect“ - ako CD s limitovanou edíciou. Ďalší album, „The Great Deceiver“, bol dokončený okolo roku 2013, ale k fanúšikom sa dostal až v roku 2016. Dôvodom boli hlavne udalosti mimo kapely, medzi inými aj Mortiisovo duševné zdravie.

Momentálne sa Mortiis vrátil k hudobnému štýlu Era 1 a v novembri na festivale Cold Meat Industry a Messe des Morts, uskutočnil prvé sólové „reinterpretácie“ z albumu roku 1994 „Ånden som Gjorde Opprør“. V sobotu 24. marca budete mať možnosť vidieť toto jedinečné vystúpenie v Banskej Bystrici, v rockovom klube Tartaros.

Domácou predkapelou budú Banskobystričania ABSTRACT. Ich štýl sa pohybuje niekde medzi progresívnou avantgardnou, atmosférickou a temnou metalovou hudbou. Hudba tejto kapely obsahuje aj ďalšie štýly, ako gothic, black, doom, industrial, spolu s dramatickosťou, ale aj melanchóliou. Kapela čerpá inšpiráciu z rôznych elementov ľudského bytia v minulosti, prítomnosti a budúcnosti, a to je základným rysom toho, čo sa volá ABSTRACT.