Hľadať akcie

Mičinský pitvor 2023  Už prebehlo


Dátum: 10.-12. 08. 2023 Pridať do Google kalendára

Miesto: Futbalové ihrisko Horná Mičiná

Kontakty  www.micinskypitvor.sk  Facebook  FB udalosť


Mičinský pitvor predsa len bude.

Pripravte sa na parádny cirkus. Mičinský pitvor predsa len bude. Budú divadlá, koncerty, akrobacie a... cirkus. A prídu aj papieroví cirkusanti a kŕdeľ moriek.

Ôsmy ročník obľúbeného divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor sa uskutoční sa od 10. do 12. augusta v Hornej Mičinej. Festival Mičinský pitvor 2023 sa pôvodne mal konať 9. až 11. júna. Počasie však festivalu natoľko neprialo, že ho organizátori museli zrušiť.

Podujatie vo štvrtok 10. augusta naštartuje Duo Kyseli Krastafci so svojou úžasnou Show robošov.

Program druhého festivalového dňa, v piatok 11. augusta, otvorí Divadlo ZkuFraVon. Patrónka festivalu, herečka Kristína Tormová, bude čítať zo svojej knižky O Duške a Luške a potom sa návštevníci Pitvora stretnú s Le Cabaret Nomade, ktorého tvorcovia sú z rôznych umeleckých odvetví a rôznych národností (ČR, RU, FR, SK). Predstavia sa s pouličným divadlom pre jedného diváka Kabinet pamětí a bábkovou básňou Plume, ktorá je osobnou výpoveďou performerky Aude Stulírové Martin o krehkosti a sile zrodenia. Skvelý artista Stano Mečiar predvedie svoje umenie na kruhu (Cyr Wheel) a neskôr, na záver piatkového programu, aj svoju jedinečnú Svetelnú show. Medzitým si však diváci užijú kopu dobrej zábavy, umenia a cirkusu. Studio Damúza (ČR) uvedie tradičný bábkový príbeh mudrca a hriešnika Fausta, ktoré je určené deťom od 6 rokov a dospelým. Vlastne, program celého festivalu sa nesie v rodinnej atmosfére. Aj vzdušná akrobatka, charizmatická Ariadna Vendelová, svojimi vystúpeniami iste poteší všetkých, bez rozdielu veku. Rovnako tak plzenská novocirkusová skupina TUTOcirk, ktorá sa na festivale zúčastní po prvý raz a uvedie dve predstavenia – Banana a Hvezdár. Martin Geišberg, ktorý je už talizmanom festivalu, keďže sa ho zúčastňuje od jeho začiatku, tento rok zahrá a zaspieva s bratom Marekom. Spolu s nimi vystúpia Lucia Korená (spev), Marek Pastirik (dychové nástroje), Marek Žilinec (bicie) a Denis Pagáč (kontrabas). A prídu aj Kaukliar, Morena Band s Andreou Bučko a Dominikou Kavaschovou a skupina hercov a hudobníkov Orchester Jeana Valjeana.

A čo ponúkne Mičinský pitvor v sobotu 12. augusta? Deti si s výtvarníčkou Katarínou Lucinkiewiczovou vyrobia v tvorivej dielni papierových cirkusantov a iste ich zaujme aj Vedecká hračka a čítanie z detských knižiek Počúvadlo s takinak.sk. Nebude chýbať ani Divadlo Š.E.M., ktoré dorazí do Pitvora s kŕdľom moriek. Teda, s pouličnou estrádou a krotiteľskou šou, kde nie je nič tak, ako má byť.