TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

CREMATORY OBLIVION TOUR 2018  Už prebehlo

CREMATORY OBLIVION TOUR 2018

Dátum: 01.06.2018 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: RC Mlyn

Účinkujúci: Crematory, Abstract, Gloom

Kontakty  Událosť FB


Crematory prvýkrát navštívi Slovensko!

Nemecká gothic metalová kapela Crematory vznikla v nemeckom meste Mannheim v roku 1991. Zakladajúci členovia bubeník Markus Jüllich a spevák Gerhard „Felix“Strass pôvodne založili na death metalovom základe. Pôvodný štýl sa začal meniť keď do kapely prišla klávesáčka Katrin a kapela postupne po vydaní debutového albumu svoj štýl menila od industriálneho až po gotický metal. Spolu s kapelami My Dying Bride, TiamatAtrocity sa tak Crematory stali jednou z najvýraznejších kapiel temného, depresívneho metalu. Aj napriek množstvu personálnych zmien sú Crematory aktívne na metalovej scéne už viac ako dvadsať rokov a stali sa tak jednou z najdlhšie hrajúcich európskych gotických metalových kapiel. 13.04.2018 vychádza štrnásty štúdiový album s názvom Oblivion a po nemeckom turné sa kapela po prvýkrát odohrá svoje vystúpenie slovenskému publiku. Podľa slov Markusa Jüllicha, pre ktorého je tento koncert špeciálny aj tým, že na svoje narodeniny odohrá koncert v krajine, kde ešte nikdy nehral a teší sa na slovenských fanúšikov, ale rád ochutná aj naše pivo, o ktorom už veľa počul.

Aktuálna zostava: Marcus Jüllich-drums & programming, Katrin Jüllich-keyboards & samples, Felix Stass-vocals, Rolf Munkes-lead guitar, Tosse Basler-rhytm guitar, Jason Matthias-bass.

Kapela sa veľmi teší aj na stretnutie s fanúšikmi, ale zaujímajú sa aj o naše kapely. Preto sme im vybrali to najlepšie z domácej scény.

Banskobystrická kapela Abstract sa už taktiež radí medzi legendy domácej metalovej scény a svojim inštrumentálnym metalom si vydobili svoju pevnú pozíciu nielen na domácej scéne, ale aj v zahraničí. Kapela po rôznych personálnych zmenách vydala tri demonahrávky a od roku 2002 vydala pod rôznymi zahraničnými vydavateľstvami tri štúdiové albumy a jedno mini CD. Abstract mal svoje prvé turné na Slovensku a Českej republike vôbec, spolu s českými Lokomotive a Sweet Noise /PL/. Neskôr v rokoch 1999-2000 to boli aj letné festivaly, napríklad Gemer Rock Fest, kapela hrala pred kapelami ako Amorphis (Fin), alebo death-doom Darkside (Rakúsko). Kapela Abstract má za sebou nespočetne veľa koncertov a festivalov a tak medzi najvýznamnešie patria vystúpenia s kapelami Ancient, Apocalyptica, Masfél, Agathodaimon, Kataklysm, Malevolent Creation a mnoho ďalších.  Ich hudobný štýl sa v súčasnosti pohybuje niekde medzi progresívnou, avantgardnou, atmosférickou a temnou metalovou hudbou a obsahuje aj ďalšie štýly ako gothic, black, doom, industrial, metal  spolu s dramatickosťou, ale aj melanchóliou. Kapela čerpá inšpiráciu z rôznych elemetov ľudského bytia v minulosti, prítomnosti a budúcnosti, a to je základným rysom toho, čo sa volá Abstract. 

Aktuálna zostava: Peter Lengsfeld-gitara, Julo Tomáš-basová gitara, Matej Húšťava-gitara, Juraj Drugda-bicie.

GLOOM je slovenská gothic rock/metalová kapela, ktorá bola založená pôvodne ako projekt bubeníka Radoslava Priputena v roku 2001, po rozpade kultovej death metalovej formácie INSEPULTUS. Po ustálení zostavy prichádza tvorba skladieb, verná odkazu fínskej gothic rock/metalovej scény, koncerty a následne aj debutový album NOSTALGIA, ktorý vyšiel v roku 2006 v ruskej firme MYSTIC EMPIRE RECORDS. Kapela sa ešte v tom istom roku rozpadá po vzájomnych nedorozumeniach. Hibernácia trvá vyše 10 rokov a v roku 2016 sa opäť objavuje na pódiach. Ďalším medzníkom je comebackový album CATHARSIS, ktorý vyšiel v slovenskom vydavateľstve METAL AGE PRODUCTIONS v roku 2017. Album získavá výborne ohlasy nielen doma, ale aj v zahraničí. V marci 2017 je natočený prvý oficiálny klip k skladbe FATAL TRUST. Kapela má za sebou desiatky koncertov po Slovensku a Poľsku s kapelami ako XIII.STOLETÍ, ROOT... a taktiež sa objavila v semifinále WACKEN METAL BATTLE SLOVAKIA 2017. Rok 2018 je v znamení koncertov a letných festivalov nielen na území Slovenska.

Aktuálna zostava: Martin Pazdera-spev, Igor Tinák-gitara, Miroslav Maľcovský-bass, Radoslav Priputen-bicie.