Hľadať akcie

Odštartujte rok 2018 naplno! Akcie, ktoré si rozhodne nemôžete nechať újsť!

Odštartujte rok 2018 naplno! Akcie, ktoré si rozhodne nemôžete nechať újsť!

Rok 2017 sa niesol v znamení rôznorodých udalostí. Nasledujúci rok nebude o nič nudnejší! Sedieť doma pri televízore je síce pohodlnejšie, ale divadelný alebo hudobný zážitok vo vás ešte dlho zanechá stopu, pretože "naživo je to najlepšie!"

 

Čo vás teda čaká v roku 2018?

9.2. si v Brezne budete môcť vypočuť českú kapelu Zrní. Na konci marca 2017 si samostatne vydali piaty album s názvom Jiskřící, ktorý natočili v Španielsku a už teraz je jasné, že sa bude radiť medzi najzaujímavejšie hudobné počiny tohoto roku. Zrní je kapela s talentom na melódie, miešaním moderného zvuku, súčasnej elektroniky a pesničkárskej poetiky. Sú ikonou novátorstva a hľadačstva na českej alternatívnej scéne. Od hrania na ulici sa vďaka talentu a usilovnosti vypracovali na jej pomyselný vrchol. Vzhľadom na štýlovú otvorenosť a inštrumentálnu zrelosť je v ich nezameniteľnej hudbe počuť akordeón aj beatbox, flautu i experimenty s looprom. Kolektívne vytváraná akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými textami sa tak chvíľami ponára aj do muzikantských krajín tanečnej hudby a experimentu. Ich osobitý prejav na pódiu je rovnaký ako ich hudba: autentický, hutný, energický a hypnotický.

V polovici marca sa deti môžu tešiť na najznámejšiu detskú hrdinku Bambuľku a deda Jozefa, ktorí prvýkrát zahrajú a zaspievajú svoje nezabudnuteľné príbehy a piesne v muzikálovej forme v jedinečnej réžii Jána Ďurovčíka.

Apríl 2018 sa bude niesť v štýle španielskych rytmov. 30.4. prídu po siedmich rokoch rozozvučiť bratislavskú Aegon Arénu Gipsy Kings. Svetoznáme zoskupenie francúzskych muzikantov, ktoré má na konte viac jako 20 miliónov predaných albumov, niekoľko ocenení Grammy a hity ako „Bamboléo“ či „Volare“.

Všetci milovníci indie-rockové hudby by si nemali nechať újsť newyorskú kapelu We Are Scientists, ktorá už po druhýkrát zahraje slovenského publiku, a to 23.mája v bratislavskej Fuge.

Prvý album skupiny Lucie po 16 rokoch a nové halové turné. Najznámejšia česká kapela plánuje vydať album Evolucie na jar 2018 a na konci novembra si ho môžete prísť vypočuť jak do Bratislavy, tak do Košíc. Kapela sa predstaví v pôvodnej, najznámejšej zostave: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH.  

A kedže tohtoročné Vianoce budú čochvíľa klopať na dvere, prečo nepotešiť svojich blízkych, či priateľov nejakým lístkom pod stromček?