Hľadať akcie

We are Scientists Bratislava  Už prebehlo


Dátum: 08. 04. 2023 20:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Nová Cvernovka Bratislava

Účinkujúci: We Are Scientists

Kontakty  Facebook  www.wearescientists.com  FB udalosť


Newyorská indie rocková kapela We Are Scientists, vyráža na svoje európske turné, v rámci ktorého sa po 5 rokoch vrátia opäť do ich obľúbenej Bratislavy. Tentokrát vystúpia 08. 04. 2023 v priestoroch Novej Cvernovky. Ako support sa na európskom turné predstaví anglická speváčka, skladateľka a gitaristka Liz Lawrence

Na Slovensku sa predstavili už dvakrát a oba koncerty sa tešili veľkej priazni a skvelej odozve publika. We Are Scientists vznikli už v roku 1999 aj keď svoj prvý album With Love & Squalor vydali až v roku 2005 po niekoľkých svojpomocne vydaných EP. Za prvý polrok predaja sa ho predalo viac ako 150.000 kusov a získali za neho zlatú platňu. S ďalším albumom Brain Thrust Mastery sa dostali na 11. miesto rebríčka UK Chart a s dvomi singlami After Hours a Chick Lit aj do TOP 40.

Pre televíziu MTV v roku 2009 natočili komediálny seriál Steve Wants His Money, ktorý bol o samotnej kapele ako dĺžila peniaze istému Američanovi Stevovi, pred ktorým ušla do Anglicka, aby si zarobila predajom svojich marketingových nápadov hudobníkom, novinárom a djom. S veľkým úspechom v minulosti predskakovali REM, boli na turné s Arctic Monkeys, Editors, Maximo Park, Kings of Leon a predstavili sa na hlavných pódiách najväčších festivalov ako Glastonbury, Reading, Leeds, či T in the Park. We Are Scientists patria medzi najzaujímavejšie mená súčasnej indie scény a preto by ste si ich koncert rozhodne nemali nechať ujsť.