Hľadať akcie

Walter Fischbacher Trio (USA/D/CZ) hrá THE BEATLES  Už prebehlo


Dátum: 25. 03. 2023 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Hogo Fogo Jazz & Art Club Banská Bystrica

Kontakty  Facebook  FB udalosť


Walter Fischbacher je rakúsky skladateľ, aranžér a klavirista či hráč na klávesové nástroje. Po štúdiách vo Viedni v roku 1994 si to namieril rovno do New Yorku, kde žije dodnes.

Walter veľmi často koncertuje po Európe a my si ho môžeme pamäť, že hrával niekoľko rokov v skupine trubkára Laca Dédziho - Celula New York.

Teraz prichádza s vlastným triom i vlastným projektom v čisto inštrumentálnej podobe. Koncom roku 2022 nahral v triu nový album, kde sú v jazzovom kabáte prerobené známe i menej známe piesne slávnej štvorice z Liverpoolu - skupiny The Beatles.

Tento repertoár prinesie do stredoeurópskeho priestoru na veľké turné - 26 koncertov po Nemecku, Česku, Slovensku a Rakúsku. Na Slovensku to budú len tri koncerty - jeden z nich v Hogo Fogo.

"Trio dokáže zahrať piesne The Beatles s drivom vďaka dômyslenej rôznorodosti, starostlivo rozohranej jazzovej rutine a obrovskej hudobnej zručnosti. Walter Fischbacher divoko a nespútane improvizuje; z klavíru mu stekajú tóny, je to číra radosť." Zdroj: Concerto, Austria, Február 2023

  • Walter Fischbacher (USA) – piano
  • Petr Dvorský (CZ) – kontrabas
  • Ulf Stricker (D) – bicie