Hľadať akcie

The Xcerts + support Peter Aristone  Už prebehlo


Dátum: 18. 03. 2024 20:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Nová Cvernovka Bratislava


The Xcerts vystúpia v Bratislave spoločne s Petrom Aristonem

Do Bratislavy prichádza po prvýkrát škótska kapela The Xcerts. Skupina založená v roku 2001 v Aberdeene, sa chystá ohúriť bratislavské publikum na svojom premiérovom koncerte, ktorý sa uskutoční už 18. marca v Novej Cvernovke. Neprinesú však len svoj nezameniteľný zvuk a silné melódie, ale predstavia aj svoj najnovší album "Learning How to Live and Let Go", ktorý vyšiel v minulom roku.

The Xcerts založili spolužiaci zo základnej školy Murray Macleod a Jordan Smith, spoločne s bubeníkom Rossom McTaggartom, ktorého neskôr vystriedal Tom Heron. Za sebou majú už veľmi bohatú koncertnú históriu, keď sa už stihli predstaviť ako predskokani na turné takých mien ako Biffy Clyro, Nothing But Thieves alebo You Me at Six. Ich hudobná cesta sa neustále vyvíja a nový album je odrazom ich zrelosti a umenia, ktorým dokážu publikum pohltiť. Pripravte sa na večer, kde vášeň a autenticita ich hudby preniknú každou notou a každým slovom Novej Cvernovky.

Avšak to nie je všetko! Tento výnimočný večer ešte viac obohatí špeciálny hosť, slovenský spevák, skladateľ, multiinštrumentalista a producent Peter Aristone. Jeho rozmanitá hudobná kariéra začala v kapele Popcorn Drama a cez progresívnu Personal Signet ho posunula k vlastnej sólovej dráhe a rovnako aj za hranice Slovenska. Zabýval sa v Prahe a so svojou tvorbou oslovil tých najlepších hudobných producentov v Anglicku. Okrem iných spolupracoval s Gregom Haverom (Manic Street Preachers, Mel C), Sascha Skarbekom (Adele, James Blunt, Miley Cyrus) zaručuje pestrý hudobný zážitok. Svojimi sólovými projektami a spoluprácou s osobnosťami ako Mel C a James Dean Bradfield (Manic Street Preachers) posunul hranice svojej tvorby, absolvoval európske a americké turné a prispel tak pestrosti tunajšej hudobnej scény. Jeho najnovší singel Carousel of Dreams dnes hrá viacero rádií.