Hľadať akcie

Slovenské Alternatívne Leto 2024  V predaji


Dátum: 18. - 21. 07. 2024

Miesto: KC 153 Ábelová

Kontakty  www.salfest.sk  Facebook


Milí priaznivci alternatívnej muziky a kultového festivalu Slovenské Alternatívne Leto. Po dlhom zvažovaní a premýšľaní, sme sa rozhodli v hodine dvanástej, že festival Slovenské Alternatívne Leto presunieme do nádhernej prírody na lazy pri dedinke Ábelová.

Vďaka starostovi Ábelovej, Jaroslavovi Maslenovi, sme tam spoločne s Marošom Pavúkom založili KC 153 a máme za sebou aj prvý koncert bubeníka Clivea Bunkera z legendárneho Jethro Tull. Práve reakcie ľudí, ktorí sa na koncerte zúčastnili, nás presvedčili o tom, že festival presunieme na toto nádherné miesto a jeho koncept a myšlienku vrátime do pôvodného open - airového šatu. Pripravili sme pre vás kvalitný hudobný program, diskusie na aktuálne spoločenské témy, v sprievodnom programe bude pre vás pripravené napríklad jazdenie na koňoch, výlety na bajkoch v nedotknutej prírode horného Novohradu, umelecké workshopy, profi autodráhu, prezentáciu fotiek projektu OMAMA, čajovňa s kvalitným ambientným podmazom v podaní Martina Hubu a na svoje si prídu aj priaznivci slam poetry.

Vo štvrtok 18.7 je na programe historicky prvé sympózium venované fenomenálnemu Frankovi Zappovi jeho tvorbe, odkazu vo sfére hudobnej , ale aj spoločenskej. Naše pozvanie prijali: prof. Július Fujak - slovenský skladateľ experimentálnej hudby a hudobník, hudobný estetik a vysokoškolský pedagóg, organizátor nekonvenčných hudobných, umeleckých a vedeckých podujatí. Druhým hosťom bude Bohumil "BOHOUŠ" Jůza, je zakladateľom a prezidentom Československého fan klubu Franka Zappu a vydavateľom klubového fanzínu ZAPPOSTROPHE (najdlhšie vychádzajúci zappovský fanzín na svete). Tretí hosť, opäť z Českej republiky je Michal Nejtek – narodil sa v Litoměřicích v roku 1977, absolvoval Konzervatórium v Tepliciach (klavír), Hudobnú fakultu AMU v Prahe (skladba) a Hudobnú fakultu JAMU v Brne (doktorandské štúdium). Píše symfonickú aj komornú hudbu, venuje sa scénickým projektom. Hudobný hosť bude kapela Homo Zappiens.

V piatkovom 19.7 line - upe sú kapely : Trilobeat - kapela hrajúca autorskú inštrumentálnu hudbu, ktorá s ľahkosťou balansuje na hraniciach žánrov. Ich tvorba zaujala nadšencov prog-rocku, nu-jazzu, alternatívnej či klasickej hudby. Chór vážskych muzikantov ( CHVM) je slovenskou undergroundovou skupinou, ktorá bola v 80. rokoch lídrom trenčianskej hudobnej scény. Skupina, ktorá funguje takmer v nezmenenej zostave, ovplyvnila alternatívne skupiny akými boli aj Bez ladu a skladu. Putan Club - ťažké riffy, hutný elektronický podmaz a podmanivý vokál, miestami budete počuť Nine Inch Nails, alebo Young Gods. Dunaj – Česká legenda, hrajúca alternatívny rock, známa je ich spolupráca s fenomenálnou Ivou Bittovou s umelcami ako Pavel Koudelka, alebo Pavel Fajt. Korben Dallas – už takmer legendárna slovenská kapela. Vznikla v roku 2010 a za svoju existenciu získala viacero ocenení a zahrali si na mnohých popredných slovenských a českých festivaloch, ako sú Pohoda, Colours of Ostrava, Rock for People alebo Grape. Binary Boy – zastúpia berlínsku elektronickú scénu zastúpia chalani z kapely. Dvaja umelci, ktorí kombinujú hranie na živých nástrojoch ( gitara, bicie, spev) s elektronickými prvkami.

V sobotu 20.7 sa môžete tešiť na : Luke on the bass - kapela vznikla zhruba v júni 2020 v Dolnom Kubíne, kedy sa po desiatich rokoch dali znova dokopy bývalí členovia projektu Alternative Harmony - Štefan Meľo (gitara), Lukáš Javorek (basa) a Ľuboš Smoleň (bicie)...krátko na to sa k nim pridal gitarista Ján Balčík Komorný, jemný a sugestívny koncert hudobného projektu Story a Milana Kňažka v rockovo – bluesovom šate na chvíľu spomalí čas a vovedie vás do ríše slov, ktorých autor je Marián Zima – rodák z Brezna, odchovanec klubu Bombura, hudobník, textár a vyštudovaný novinár a skvelý basgitarista. Česká legenda Vltava je jednou z najosobitejších kapiel na hudobnej scéne, vznikla v roku 1986 a postupne sa svojou tvorbou stala špičkou na festivalovej a klubovej scéne. Členovia: Robert Nebřenský, František Svačina, Tomáš Uhlík, Ondřej Pomajsl, Ondřej Klímek. Tvrdšiu rockovú muziku prinesie pražská kapela Acid Row, ktorej štýl sa dá opísať ako psychadelic, stoner rock-punk, no zreteľne budete počuť vplyvy štýlov grunge, noise rock či doom rock. Ich show je prúd nespútanej, divokej energie. Britskú legenda progresívneho rocku zo 70 tych. rokov Atomic Rooster, ktorá bola v spoločnej vlne s legendami ako Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin alebo Uriah Heep. Kapela bola založená v roku 1969 dvoma členmi kapely Crazy World Of Arthur Brown klávesákom Vincentom Craneom a bubeníkom Carlom Palmerom . O spolupráci jednali s Brianom Jonesom z The Rolling Stones, po jeho smrti kapelu nazvali pod vplyvom americkej skupiny Rhinoceros Atomic Rooster. Do skupiny získali basgitaristu a speváka Nicka Grahama. V auguste mali v Londýne prvý väčší koncert, kde im predkapelu robili Deep Purple. Ďalšie slovenské meno v programe je „dj-ské“ duo MALALATA, ktoré pôsobí v zložení Roman Lalík a Jakub Kmošena. Obaja pochádzajú z Púchova a už 11 rokov počas ich setov prezentujú jedinečnú fúziu hudobných štýlov ako balkan beats, gypsy music, cumbia a reggae. Underground space electro dubfunk to sú Noční jazdci. Premiéra hitu Karlovka bola v bratislavskom Nuspirit bare. Hrajú v zložení: Peter Suši Suchanič – percussions, Palko Ničiteľ Nosko – drums, Miro Orkán Králik – keyboards.


Dostupné vstupenky

PERMANENTKA Platí na celý festival.

1   Dospelý: [Regular]

Dospelý

  • Deti do 14 rokov majú vstup v sprievode rodičov zadarmo.