Hľadať akcie

ROZHYBKOSTI 2024 | Festival tanečných domov  V predaji


18. - 21. 07. 2024 Pridať do Google kalendára

Miesto: Amfiteáter Východná

Kontakty  www.rozhybkosti.sk  Facebook  Instagram


Najprv spoznaj rodisko, až tak San Francisco!

Zažite folklór inak, ako ste doteraz boli zvyknutí. Na festivale tanečných domov Rozhybkosti vo Východnej nemusíte sedieť v hľadisku. Práve naopak! Môžete výjsť na javisko a spolu s našimi lektormi sa slovenské tance, piesne alebo remeslá naučiť.

Na Rozhybkosti nemáme hranice medzi scénou a divákmi. Chceme vrátiť tanečný a hudobný folklór späť medzi obyčajných ľudí tak ako to bolo prirodzenou súčasťou bežného života našich predkov. Uprednostňujeme model vyučovania folklórneho tanca a hudby, ktorý kombinuje tradičné formy s modernými pedagogickými metódami. Účastníci festivalu získavajú znalosti od skúsených pedagógov alebo nositeľov tradícií, pomocou výuky a zároveň priamym pozorovaním a imitovaním.

Kto vás bude učiť

Lektormi festivalu Rozhybkosti sú najlepší pedagógovia ľudového tanca a folklóru, absolventi VŠMU alebo Katedry etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre a dlhoroční folklóristi.

Čo sa môžete naučiť

Na festivale sa počas 4 dní môžete zapojiť do rôznych dielní, ktoré prebiehajú od rána do večera. Pre úplných laikov sú pripravené tanečné dielne pre začiatočníkov, pre pokročilejších folklóristov tanečné dielne pre pokročilých. Dôležitou súčasťou festivalu sú dielne SPEVU pre začiatočníkov a pokročilých, HUDOBNÉ dielne pre už hrajúcich hudobníkov a REMESELNÉ dielne pre všetkých návštevníkov.

Program pre deti

Vezmite aj svoje DETI! Kým sa vy budete učiť o deti sa postarajú profesionálny animátori a lektori. Aj v tomto roku pre nich pripravujeme celodenné programy. Vy si užijete skvelé kurzy a poriadne sa rozhýbete a o deti sa v tom čase budú starať inštruktori na tanečných a pohybových aktivitách.

Ďalší program

Okrem dielní je pre návštevníkov pripravený aj doplnkový program – ranné kosenie trávy, lekcie zdravého dýchania s Tinou Penxovou, kurz prvej pomoci, burza krojov a kino archív. Po celodennom učení sa môžu návštevníci tešiť tiež na večerné predvádzanie sa lektorov, koncert, tancovačku a vatru. Zábava trvá zvyčajne až do rána bieleho.


Dostupné vstupenky

PERMANENTKA 2024 Vstupenka platná pre všetky dni festivalu od 18. 07. - 21. 07. 2024 (iba 100 ks).

1   Dospelý: [Permanentka]

DETI PREDŠKOLÁCI Vstupenka platná pre všetky dni festivalu od 18. 7. - 21. 7. 2024. Predškoláci do 6 rokov (vrátane).

1   Predškolák: [Permanentka]

DETI ŠKOLÁCI Vstupenka platná pre všetky dni festivalu od 18. 7. - 21. 7. 2024. Špeciálny program, animátori, stráženie. Školáci do 14 rokov (vrátane).

1   Školák: [Permanentka]

Dospelý
Predškolák Predškoláci do 6 rokov (vrátane).
Školák Školáci do 14 rokov (vrátane).