Hľadať akcie

ROCK POD KAMEŇOM 2024  V predaji


Dátum: 27. - 30. 06. 2024 Pridať do Google kalendára

Miesto: RO SNINSKÉ RYBNÍKY

Kontakty  www.rockpodkamenom.sk  Facebook  Instagram  FB udalosť


Prestaňte len snívať a zažite skutočnú hudobnú oslavu!

Festival ROCK POD KAMEŇOM sa uskutoční od 27. do 30. júna v malebnom prostredí Rekreačnej oblasti Sninské Rybníky. Ponúka štvordňový program na dvoch pódiách, kde vystúpi až 59 kapiel z 12 krajín. Organizátori sa postarali o to, aby program bol naozaj rozmanitý. Či už si chcete užiť tvrdý rock, melodický metal alebo niečo z iného žánru, ROCK POD KAMEŇOM má pripravené vystúpenia, ktoré vás dostanú. Je miestom, kde sa stretávajú hudobníci z celého sveta. Tento festival je príležitosťou pre návštevníkov, aby objavili nové kapely a žánre, ktoré by inak nemali možnosť naživo vidieť a počuť. Každá kapela, ktorá vystúpi na festivale, prináša so sebou jedinečný zvuk a energiu, čo robí každý koncert nezabudnuteľným zážitkom.

Hlavnými hviezdami festivalu sú švédski power metalisti HAMMERFALL, ktorí predvedú šou plnú hymnických refrénov, epických riffov a ohnivých sól. Je jednou z najpopulárnejších a najúspešnejších kapiel v power metalovom žánri. Majú za sebou viac ako 28 rokov kariéry, počas ktorej vydali 12 štúdiových albumov. Získali množstvo ocenení a nominácií. Na festivale sa postarajú o nezabudnuteľnú šou. Nemeckí thrash metaloví SODOM vás rozdrvia svojou brutálnou silou. Predvedú svoje klasiky ako Agent Orange, M-16, alebo Outbreak of Evil. Patria k tzv. „veľkej štvorke“ nemeckého thrash metalu. Majú veľký vplyv na celú metalovú scénu. Sú známi svojou tvrdou hudbou, ktorá sa nebojí poukazovať na spoločenské problémy, vojny, násilie a nespravodlivosť. Na festivale zažijete ničivú dávku thrash metalu. Hlavným ťahákom nedeľného programu budú priekopníci českého bigbeatu a rocku OLYMPIC, ktorí sa na festivale predstavia presne po desiatich rokoch. Zbožné prianie frontmana kapely Petra Jandu vtipne vyslovené v roku 2014, že verí v skorý návrat do Sniny dúfajúc, že nie až o tridsať rokov ako tomu bolo naposledy sa teda vyplní a my sa môžeme tešiť na ich najväčšie hity ako Dej mi víc své lásky, Slzy tvý mámy alebo Jasná zpráva.

Švédska rocková senzácia THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA návštevníkov prenesie do éry 70. - 80. rokov. Je zložená z členov rôznych metalových kapiel, ako sú SOILWORK, ARCH ENEMY, MEAN STREAK a SPIRITUAL BEGGARS. Sú známi svojou náladovou a melodickou hudbou, ktorá vás vtiahne do svojho retro sveta plného romantiky, dobrodružstva a nostalgie. Predvedú skvelú party, ktorá fanúšikov rozveselí a rozhýbe. Ak máte radi symfonický metal plný dobrodružstva, nechajte sa uniesť hudbou VISIONS OF ATLANTIS. Táto rakúsko-francúzska formácia vás vtiahne do svojho pútavého príbehu o legendárnej Atlantíde. Predvedú svoje majstrovské skladby, ktoré spájajú silné gitarové riffy, bohaté orchestrálne zvuky a úžasný dvojhlas francúzskej speváčky Clémentine Delauney a talianskeho speváka Michele Guaitoliho. Táto kapela ponúka hudbu, ktorá vás prenesie do iného sveta, kde vládne mágia, romantika a dobrodružstvo. Každého ohromí svojou epickou atmosférou a nenechá nikoho chladným. Na pódiu sa predstaví aj česká rocková ikona CITRON s Láďom Křížkom a Tanjou. Zlatý československý hlas známy z Vitacit, Kreyson či bratského dua Damiens zaznie po rokoch znovu v Snine! V spojení s úžasnou Tanjou si vychutnáme v originálnom podaní klasiky ako Kam jen jdou lásky mé, Nad hlavou léta rokenrol, či „citronovskú“ Záhradní slavnost alebo Rock, rock, rock!

Talianski metalisti NANOWAR OF STEEL pobavia svojimi paródiami a vtipmi. Táto kapela je paródiou na power metalovú kapelu MANOWAR. Vysmieva sa rôznym metalovým klišé, stereotypom a žánrom. Sú známi svojou humornou a satirickou hudbou, ktorá každého pobaví svojimi absurdnými textami, nečakanými obratmi a originálnymi nápadmi. Rakúski KONTRUST roztancujú návštevníkov pod pódiom svojou energickou show. Dostanú ich svojimi návykovými songami. Túto kapelu tvoria šiesti členovia, ktorí spievajú v piatich jazykoch. Miešajú rôzne hudobné štýly, ako sú metal, rock, rap, reggae, a folk. Sú známi svojou dynamickou a pestrou hudbou, ktorá prekvapí svojou originalitou, rozmanitosťou a zábavnosťou. Fanúšikov určite potešia power metalisti MASTERPLAN z Nemecka. A áno, je to v skutku majstrovský plán bývalého gitaristu Helloween Rolanda Grapowa, basgitaristu Jariho Kainulaienena z čias zlatej éry Stratovarius, či bubeníka Kevina Kotta aktívneho člena zoskupenia Almanac fungujúceho pod krídlami gitarového virtuóza Victora Smolského v minulosti pôsobiaceho v RAGE.

Ak máte radi thrash metal plný energie, neodoláte hudbe NERVOSA. Táto brazílska formácia je tvorená štyrmi skvelými muzikantkami, ktoré každému ukážu, čo je to ženská sila. Ich skladby vychádzajú z odkazu legendárnych thrash metalových kapiel. Sú kapelou, ktorá uchváti svojou intenzitou a nekompromisnosťou. Pripravte sa na nezabudnuteľnú jazdu s DIRTY SHIRT, rumunsko-francúzskou folk metalovou skupinou. Táto osemčlenná kapela ponúkne návštevníkom festivalu ochutnávku svojej originálnej zmesi štýlov, ktorá ich určite pobaví a prekvapí. Využívajú rôzne nástroje, ako sú husle, akordeón, flauta, alebo didgeridoo. Spájajú prvky metalu, rocku, folku, balkánskej a elektronickej hudby. Zahrajú svoje zábavné a nekonvenčné piesne, ktoré určite roztancujú a rozveselia každého fanúšika dobrej hudby. Sú kapelou, ktorá nadchne svojou kreativitou a energiou. Svoj priestor dostanú priestor i Moldavčania INFECTED RAIN na čele s charizmatickou vokalistkou Lenou Scissorhands. Hutný nárez alternatívneho metalcore až melodického death metalu mixnutého industriálnymi prvkami inklinujú k najväčšej záverečnej festivalovej „rozbíjačke“. Lena je živel, ktorý v spojení s unikátnym štýlom kapely, tvrdými riffmi a ženským screamingom predstavuje energickú bombu.

ELEINE je švédsky symfonický metalový zázrak, ktorý sa dostane pod kožu svojou nádhernou speváčkou Madeleine Liljestam a jej silným hlasom. Vyznačujú sa nezabudnuteľnou zmesou temnej, melodickej a orientálnej hudby. Nechajte sa uniesť ich tvorbou na festivale, kde vás čaká neopakovateľný zážitok plný skvelej atmosféry, elegancie a vášne. ELEINE je kapela, ktorú musíte vidieť naživo! PADDY AND THE RATS je maďarská folk punková kapela, ktorá každého prenesie do dobrodružného sveta pirátov a námorníkov. Je tvorená šiestimi talentovanými hudobníkmi, ktorí ovládajú rôzne nástroje, ako sú banjo, mandolína, harmonika, alebo husle. Nadchnú svojou veselou a nápaditou hudbou, ktorá kombinuje prvky punku, folku, keltskej hudby a námorníckych piesní. Lásku a radosť k írskej folkovej hudbe zasa prinesú pôvodom nemeckí THE O'REILLYS AND THE PADDYHATS povestní svojimi živými vystúpeniami. Bez ohľadu na to, či hrajú v klube alebo na festivale, sú prísľubom obrovskej party pre všetkých fanúšikov. Závan exotiky nás čaká v podaní Mexičanov ACE KOOL. Ich latinskoamerické hardcore besnenie sa nebráni poukazovať na spoločenské problémy, krivdy, či chudobu a biedu v rodnej krajine. TUBLATANKA je slovenská legenda, ktorá si fanúšikov získa svojimi nesmrteľnými hitmi ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Šlabikár, ... Je ikonou slovenskej a českej hudobnej scény. Má na konte viac ako 40 rokov pôsobenia, počas ktorých vydala 13 štúdiových albumov. Získala mnohé ocenenia a verných fanúšikov. Vyznačuje sa kvalitnou a melodickou hudbou, ktorá osloví svojou energiou, pozitivizmom a posolstvom.

Fanúšikovia slovenských a českých kapiel sa môžu tešiť aj na kapely ako sú HEĽENINE OČI, SLOBODNÁ EURÓPA, INEKAFE, ALKEHOL, BIJOUTERRIER, KONFLIKT, KARPINA, TÖRR, SMOLA A HRUŠKY, ... A to je len zlomok toho, čo ROCK POD KAMEŇOM ma pripravené pre svojich návštevníkov. Na dvoch pódiách sa predstavia aj ďalšie skvelé kapely z rôznych kútov, ktoré ponúknu širokú škálu hudby. Nebudú chýbať ani domáce kapely, ktoré potešia svojou tvorbou a kvalitou. Uvidíte aj niektoré nové kapely, ktoré prekvapia svojím talentom a potenciálom. Nebudete sa nudiť ani chvíľku.

ROCK POD KAMEŇOM nie je len o hudbe, ale aj o spoločenstve. Je to miesto, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov, aby spolu oslavovali hudbu a kultúru. Príďte a staňte sa súčasťou tejto jedinečnej udalosti! Príďte si užiť nezabudnuteľný hudobný zážitok! Nechajte sa uniesť hudbou a atmosférou festivalu a užite si nezabudnuteľné leto v Snine!

DVOJDŇOVÉ VSTUPENKY (28. – 29. júna 2024) A TROJDŇOVÉ VSTUPENKY (27. – 29. júna 2024) PLATIA NA VŠETKY 4 DNI FESTIVALU (27. – 30. júna 2024).


Dostupné vstupenky

27. - 30. 06. 2024

1   Regular: [27. - 30. 06. 2024]

JEDNODŇOVÁ VSTUPENKA 27.6.2024 Oprávňuje k vstupu na štvrtkový program.

1   Regular: [27.06.2024]

JEDNODŇOVÁ VSTUPENKA 28.6.2024 Oprávňuje k vstupu na piatkový program.

1   Regular: [28.06.2024]

JEDNODŇOVÁ VSTUPENKA 29.6.2024 Oprávňuje k vstupu na sobotný program.

1   Regular: [29.06.2024]

JEDNODŇOVÁ VSTUPENKA 30.6.2024 Oprávňuje k vstupu na nedeľný program.

1   Regular: [30.06.2024]

Regular