Hľadať akcie

Piotr Budniak Essential Group (PL)  Už prebehlo


Začiatok: 16.05.2024 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Hogo Fogo Jazz & Art Club Banská Bystrica

Kontakty  Facebook  FB udalosť


Piotr Budniak je jedným z najaktívnejších bubeníkov mladšej jazzovej generácie v Poľsku a jedným z najuznávanejších bubeníkov v jazz sfére EU.

Pravideľne spolupracuje okrem iného s kapelami ako Kasia Pietrzko Trio, Alchemik Big Band, Klara Cloud & The Vultures, Adam Jarzmik Quintet, Anna Rusowicz.

Nahral takmer 30 albumov, získal množstvo prestížnych ocenení na poľských a zahraničných súťažiach a spolupracuje s takými velikánmi ako:

Tomasz Stańko, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Piotr Wojtasik, Grzech Piotrowski, Rob Mazurek, Jeff Parker, Troy Roberts alebo Mike Moreno.

Piotr už 10 rokov úspešne vedie vlastnú kapelu Piotr Budniak Essential Group, s ktorou dôsledne pracuje na rozvoji jedinečného jazyka, rozpoznateľného zvuku a hudby, ktorá napriek najvyšším umeleckým ambíciám zostáva komunikatívna aj pre neskúseného poslucháča jazzu.

Kapela je zložená z najzaujímavejších inštrumentalistov svojej generácie a čitatelia časopisov Jazz Forum a JazzPRESS ju pred niekoľkými rokmi ocenili ako jednu z najlepších poľských jazzových kapiel vo výročných plebiscitoch Jazz Top.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.