Hľadať akcie

PETER BÁRDY, MICHAL HAVRAN, RASTISLAV KÁČER prezentácia knihy FICO Posadnutý mocou | 35. Víkend atraktívneho divadla BEZPLATNÝ VSTUP


Dátum: 23. 11. 2023 17:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen - Štúdio

Kontakty  www.vadfestival.sk  Facebook


Vstup na prezentáciu knihy bezplatný.

Vyše tristostranový titul, doplnený o desiatky fotografií a bohatý poznámkový aparát, nie je iba strhujúcim príbehom najúspešnejšieho politika v novodobej histórii Slovenska, ktorý sa pohybuje na scéne už od roku 1992. Je obrazom slovenskej politiky posledných troch dekád, spojenej s korupciou, kauzami a papalášizmom. A v neposlednom rade je tiež pokusom dlhoročného politického komentátora nahliadnuť do myslenia trojnásobného premiéra, ktorého túžba po moci bola silnejšia ako služba štátu.

Publikácia FICO – Posadnutý mocou mapuje vzostupy i pády politického lídra reprezentujúceho špecifický fenomén v novodobých slovenských dejinách. Analyzuje konkrétne kroky a skúma motiváciu muža, ktorý sa cestou na úrad vlády zmenil z tvrdo pracujúceho a načúvajúceho profesionála na stroj posadnutý mocou.

Autor oceneného debutu Obyčajný Matovič. Homo vulgaris prináša správu nielen o Ficovi a Slovensku, ale aj o nás – voličoch. Kniha FICO je tak ďalším sklíčkom do mozaiky, z ktorej sa skladá obraz turbulentného politického života na Slovensku.

+ diskusia so skvelými hosťami - Michal Havran, Rastislav Káčer a Martin Sliz