Hľadať akcie

NICOLE ZURAITIS TRIO  Už prebehlo


Začiatok: 03.05.2024 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Kultúrne centrum Banská Štiavnica

Kontakty  www.kultura.banskastiavnica.sk  Facebook


Nominovaná na GRAMMY za Best Jazz Vocal Album!

Nicole Zuraitis je jazzová speváčka, skladateľka, klaviristka a aranžérka, ktorá bola dvakrát nominovaná na cenu GRAMMY. Druhá nominácia je čerstvá, na 66. udeľovaní cien sa dozvieme, či uspela v kategórii Best Jazz Vocal Album. Už z uvedeného je zrejmé, že koncert v Banskej Štiavnici bude skutočne výnimočných hudobným zážitkom.

Je líderkou kapely so sídlom v New Yorku a víťazkou prestížnej American Traditions Vocal Competition Gold Medal 2021. S "srdcom tak veľkým ako jej pozoruhodný hlas" (Jazz Police) sa Nicole etablovala ako jedna z najlepších umelkýň a "plodných skladateliek" (Broadway World), ktorú treba sledovať v jazzovom žánri a ďalej.

Ako hudobná umelkyňa vydala Nicole päť albumov ako líderka a jej šiesty album s názvom How Love Begins, spoluprodukovaný osemnásobným víťazom GRAMMY Christianom McBrideom, bol vydaný 7. júla 2023. Tento album obsahuje výhradne originálnu hudbu a bol nominovaný na CENU ZA NAJLEPŠÍ JAZZOVÝ VOKÁLNY ALBUM na udelenie cien GRAMMY® v roku 2024.

Okrem vedenia svojho kvarteta je Nicole hlavnou vokalistkou pre Birdland Big Band a často vystupuje ako hlavná hviezda v ikonických jazzových kluboch v New Yorku, ako sú Dizzy’s Club v Lincoln Centre, Birdland, Blue Note, Carlyle, 54 Below a aj v neskorom, skvele slúžiacom 55 Bar. Vystúpila ako sólistka so Savannah Philharmonic, Asheville Symphony a Macon Pops a podporila ikonických spevákov ako Melanie, Morgan James, Darren Criss a Livingston Taylor na klavíri a vokáloch.

Nicolein aranžmán skladby Jolene od Dolly Parton, spolupísané s renomovaným bubeníkom a líderom kapely Danom Pugachom, bolo nominované na cenu GRAMMY® v roku 2019, čo výrazne posunulo jej kariéru a urobilo z nej domáce meno v súčasnej jazzovej scéne. V roku 2020 ju časopis Connecticut Magazine zaradil medzi 40 najtalentovanejších ľudí do 40 rokov a jej týždenný živý stream počas krízy s Covid-19 s názvom "Virtuálna klavírna sála" bola predstavená v časopise Forbes Magazine.

Nicole spolupracovala s rozsiahlým zoznamom svetelných osobností vrátane Christiana McBridea, Davida Cooka, Gilada Hekselmana, Veronicy Swift, Bennyho Benacka, Stephena Feifkea, Cyrille Aimee, Antonia Sancheza, Davea Strykera, Omara Hakima, Rachel Z, Helen Sung a Bernarda Purdieho. Je hrdou pedagogičkou a momentálne je členkou vokálneho oddelenia na NYU, SUNY Purchase a Litchfield Jazz Camp.

Ako zanietená aktivistka s desaťročným záznamom poskytovania pomoci, vydanie jej albumu sa zosúladilo s vlastným hudobným festivalom a dňom aktivizmu pre organizáciu Save the Sound. Org.

  • Dĺžka podujatia: 120 minút