Hľadať akcie

Mužské oddelenie  V predaji


Začiatok: 27.09.2024 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Dom kultúry SELCE

Kontakty  www.selce.sk


OBEC SELCE pozýva na predstavenie Radošinského naivného divadla MUŽSKÉ ODDELENIE. 

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení

  • Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka
  • Réžia: Juraj Nvota
  • Hudba: Juraj Haško
  • Kostýmy: Katarína Hollá
  • Scéna: Peter Čanecký
  • Dramaturgička: Mirka Čibenková
  • Choreografia: Eva Burdová
  • Producent: Ladislav Hubáček

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravujeme s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou; premiéry boli v dňoch 22. a 23. november 2019 na scéne RND.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Kristína Madarová, Mojmír Caban, Kamil Mikulčík alebo Štefan Richtárech, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Ana Vyparinová Krsmanovič, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.


Dostupné vstupenky      25.0 EUR  

Na zobrazenie dostupných vstupeniek kliknite na Vami vybraný sektor:

Dospelý