Hľadať akcie

MIDI LIDI - Punk for Amnesty  Už prebehlo


Dátum: 21.11. 2019 20:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Art Cafe Banská Štiavnica

Účinkujúci: Midi lidi

Kontakty  Facebook Art Cafe


Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roku 2006 na troskách zoskupenia Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek v zložení Petr Marek (spev, elektronika, klávesy), Markéta Lisá (spev, elektronika, klávesy, saxofón), Prokop Holoubek (spev, bicie, klávesy, klarinet, gitara) a vizuálni umelci Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Jiří Havlíček a Jan Šrámek (aka VJ Kolouch), vytvárajúci koncertné videoprojekcie, obaly albumov a plagáty. 

V roku 2007 Midi Lidi vydali album "Čakanie na robota" v labeli X production. Vďaka úspechu albumu českej a slovenskej kritiky aj u poslucháčov začala kapela častejšie koncertovať. V roku 2009 začali Midi Lidi pracovať na novom albume a zároveň na hudbe k filmu "Protektor" (r. Marek Najbrt). Odvtedy prešlo 10 akčných rokov a z kapely Midi Lidi sa stala stálica českej hudobnej scény, často hrajúca na veľkých festivaloch. Midi Lidi sa před 8 rokmi predstavili divákom aj na Štiavnickom amfiteátri, počas festivalu 4 ŽivlyMidi Lidi radi remixujú, najznámejším je remix piesne "El Fusilado" skupiny Chumbawamba, ktorá na oplátku zaradila svoju verziu piesne " Je toho hodně co říct" na svoje EP "In Memoriam: Margaret Thatcher". Obľúbeným športom kapely sú tiež coververzie: k najobľúbenejšie sa radí remake piesne od Semaforu " Co jsem měl dnes k obědu" s vlastným novým textom o neúspešnom promotérovi alebo komplexné imitácie štýlu a poetiky Mňágy a Žďorp v piesni "Pete Best". Zároveň vystupujú aj ako DJi - Prokop s Tomášom ako TOMINO A MYSLIVEC, Petr s Johanou Švarcovou (KAZETY) ako DISJOCKEJOVÉ. Členovia kapely sa venujú najrôznejším umeleckým odvetviam a na českej scéne sú známi aj ako filmoví tvorcovia, herci, divadelníci, promotéri, vizuálni umelci či grafici.

V Art Cafe vystúpia vo štvrtok večer 21.11.2019 ako warm up festivalu Punk for Amnesty, ktorým chceme opäť podporiť aktivity Slovenskej pobočky Amnesty International, tohoto roku oslavujúcej 25 rokov od svojho zriadenia a pôsobenia u nás. Viac informácii nájdete na facebook page Art Cafe a Amnesty International Slovakia www.facebook.com/AmnestyInternationalSlovakia/

Vstup: 10 € (predpredaj) / 12 € (na mieste)

Podujatia v Art Cafe v roku 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.