Hľadať akcie

Judas Priest a Saxon - Bratislava  Už prebehlo


Dátum: 21. 07. 2022 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: NTC Aréna

Kontakty  judaspriest.com


Pôvodný termín koncertu: 24. 07. 2020

Koncert bude zložený z najväčších hitov JUDAS PRIEST, ktoré počas svojej kariéry kapela nahrala. 

Príďte si užiť heavy metalový sviatok roku na Slovensku, už 21. júla 2022, v NTC Aréne v Bratislave. A pripravte sa na nefalšovaný heavy metal v podaní žijúcich legiend!

Na turné sa v pozícii špeciálneho hudobného hosťa predstaví legendárny Saxon. Kapela vznikla v roku 1977 a odvtedy predala 13 miliónov albumov na celom svete. Medzi najväčšie hity skupiny sa radia skladby: “Ride like the wind”, “Wheels of steel”, “Crusader”, “Princess of the night”, “Strangers in the night”, “Denim & Leather”. Aktuálne vydávajú kompiláciu tých najlepších živých vystúpení v uplynulej dekáde kapely s názvom “The Eagle Has Landed”.

JUDAS PRIEST sú jednou z najvplyvnejších heavy metalových kapiel všetkých čias. Sú zakladateľmi žánru, ktorým sa dodnes inšpirovali mnohé ďalšie kapely, Van Halen počnúč, Metallicou či Slipknot končiac. Aktuálne vyrážajú na turné k svojmu 50.výročiu, pod názvom 50 Heavy Metal Years, ktoré prídu osláviť aj s fanúšikmi v Bratislave! Budete tak mať možnosť vypočuť a pozrieť si naživo kapelu, ktorá formovala podobu rockovej a heavy metalovej hudby, tak ako ju poznáme dnes. 21. júla 2022, v NTC Aréne v Bratislave so sebou privezú aj špeciálneho hosťa, kapelu Saxon!

JUDAS PRIEST dorazí v zostave, ktorú tvoria spevák ROB HALFORD, gitaristi GLENN TIPTON a RICHIE FAULKNER, basgitarista IAN HILL a bubeník SCOTT TRAVIS.

Kapela v roku 2018 vydala album Firepower, ktorý mal vynikajúce ohlasy a dosiahol najvyššie priečky v rockových hitparádach. V roku 2010 vyhrali cenu Grammy za najlepšiu metalovú koncertnú skupinu, v 2006 cenu stanice VH1 - Rock Honors a v roku 2017 boli nominovaní do Rockenrolovej sieni slávy. Rok 2020 sa bude niesť epickou oslavou ich 50. ročnice.