Hľadať akcie

Jazz Q Martina Kratochvíla - 60 let na scéně (CZ) - legenda v Hogo Fogo  V predaji


Začiatok: 26.06.2024 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Hogo Fogo Jazz & Art Club Banská Bystrica

Kontakty  Facebook  FB udalosť


Je pre náš nesmiernou cťou, že po koncertoch po celom svete zahrá táto absolútna legenda opäť v našom/Vašom klube Hogo Fogo na Magickej terase.

Skupina Jazz Q Martina Kratochvíla patrila od svojho založenia v roku 1967 ku kultovým kapelám na českej aj európskej hudobnej scéne. Od jazzových začiatkov prešla okolo roku 1972 s príchodom anglickej speváčky Joan Duggan k podstatne rockovejšiemu žánru. Po niekoľko rokov zastupovala, možno vďaka svojmu politicky imúnnemu menu, aj scénu čisto rockovú v čase, keď masívne čistky a zákazy postihli slávne české rockové formácie. Koncerty Jazz Q sa stali symbolom vzdoru proti komunistickému režimu, k jehož erózii skupina určite významnou mierou prispela.

V roku 1976 odišiel Kratochvíl na štúdiá na Berklee College of Music do amerického Bostonu, kde svoju hudbu porovnal s tým najlepším, čo sa na svete hrá.

Po celú dobu svojej existencie skupina nahrala 23 LP a CD, ktoré dosahovali na dnešné pomery obrovské náklady. Prvé náklady LP, mimochodom hneď rozobrané, nešli väčšinou pod 50 000 ks.

Kapela koncertovala po celom svete, vyhrala mnoho festivalov a vydala desiatky dnes už kultových albumov, z ktorých niektoré (Elegie z roku 1977) získali významné uznanie anglickej publicistiky za ôsmu najvplyvnejšiu dosku minulého storočia.

Zdá sa tiež, že inštrumentálny koncertný kvartet hrajúci plnokrvný jazzrock je dnes možno jediným v Európe sústreďujúcim sa na tento žáner. Fúzia, teda iné označenie pre jazzrockovú syntézu, ktorú kapela pred rokmi v Česku začala, sa opäť vracia do stredu záujmu vnímavejších poslucháčov.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Dostupné vstupenky

Voľné sedenie Oprávňuje k vstupu do nečíslovanej zóny.

1   Dospelý: [Regular]
1   Permanentkár: [Regular]

Cena na mieste: Dospelý 25.0 EUR


Dospelý
Permanentkár

  • Študenti umeleckých škôl: 5 EUR (v prípade vypredaného koncertu bez možnosti sedenia) - len na mieste.