TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

James Blunt - Once Upon A Mind Tour 2020  Už prebehlo


Dátum: 06. 03. 2020 20:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Tipsport Aréna Praha

Účinkujúci: James Blunt, Emily Roberts

Kontakty  www.iime.co.uk  www.jamesblunt.com  FB Event  Facebook  Instagram


Popis:

James Blunt sa do Prahy vráti s novým albumom!

Autor hitov ako You're Beautiful, Goodbye My Lover nebo Wisemen vystúpi 6. marca 2020 v pražskej Tipsport Aréne v rámci turné k novému albumu Once Upon A Mind, ktorým sa vracia späť k rýdzemu pesničkárstvu. Hudobník, ktorý svojími hitmi najprv ovládol Európu, a potom sa v USA stal prvým britským umelcom na čele hitparády od dôb Candle in the Wind Eltona Johna, má zaujímavý príbeh. Absolvoval vojenskú akadémiu a slúžil i vo vojnovom Kosove. Po odchodu z armády natočil debutový album Back to Bedlam, ktorý patrí v domovskej Veľkej Británii k najlepšie predávaným nahrávkam vôbec. Od tej doby si fanúšikovia na celom svete kúpili cez 23 miliónov jeho dosiek.

AKTUÁLNĚ - BLUNTOVI V PRAZE PŘEDSKOČÍ EMILY ROBERTS!
Mladá zpěvačka s anglo-německými kořeny Emily Roberts předskočí na pražském koncertě Jamese Blunta, který se uskuteční 6. března 2020 v Tipsport Areně. Umělkyně aktuálně slaví úspěch singlem In This Together, který velmi rychle dosáhl více jak dvou milionů streamů a katapultoval se přímo do německých rozhlasových hitparád. Písničku si zároveň vybrala jako hlavní hudební motiv britská reality show I am a Celebrity… Get Me Out here!, ve které žijí dohromady slavné osobnosti.

„Potom, čo Blunt na poslednej nahrávke koketoval s elektronikou, sa na aktuálnom albume Once Upon A Mind vracia späť k tomu, čo vie najlepšie. Píše klasické piesne, ktoré chytnú za srdce. Dôkazom je svieži singl Cold. Blunt sľubuje, že na nahrávke nájdeme i jeho klasické balady, popové skladby či ľahký náznak country. Naživo zároveň prehraje aj všetky svoje zásadné hity,“ hovorí promotér koncertu Dalin Vajčner.

Nová nahrávka Once Upon a Mind vyšla na konci októbra. Vo februári spevák so svojou skvelou doprovodnou kapelou vyrazil najprv na britské turné, ktoré naviaže na svetové turné. V jeho rámci dorazí v piatok 6. marca aj do Prahy. 

Bluntov prvý album patrí medzi najúspešnejšie britské nahrávky. Dobre si viedol aj jeho následovník All the Lost Souls so singlom 1973, ktorý vládol hitparádovým rebríčkom vo viac než dvadsiatich zemiach. Tretiu štúdiovú nahrávku Some Kind of Trouble vydal v roku 2010. Na aktuálne zatiaľ posledné štvrté štúdiové album lákal Blunt piesňou Bonfire Heart, s ktorou sa dostal na štvrté miesto britskej singlovej hitparády. Po prvýkrát Blunt v Česku vystúpil na vypredanom koncerte v pražskej Lumbeho zahrade v lete roku 2006. O jeho vystúpenie bol vtedy taký záujem, že organizátori museli provizórne rozširovať areál.