Hľadať akcie

InkWall  Už prebehlo


Dátum 15. 12. 2023 21:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Barmuseum Martin

Kontakty  www.barmuseum.eu  Facebook  Instagram


Inkwall (SK) pochádza z hudobníckej rodiny, ktorá ho od útleho detstva viedla ku klavíru. Jeho klavírna kariéra trvala približne 13 rokov a bola ocenená mnohými trofejami z domácich, ale aj medzinárodných súťaží. Po skončení strednej školy navštevoval prestížnu Vysokú školu múzických umení, Filmovú a televíznu fakultu, Katedru zvukového dizajnu.

Počas stredoškolských rokov spojil sily s @NineYards a vytvorili projekt s názvom ToastFace. Projekt bol schopný vydať niekoľko releasov na európskych a tiež amerických labeloch. V roku 2013 sa dvojica rozišla s cieľom vybudovať kreatívny priestor pre nový umelecký projekt s názvom Inkwall . Produkcia bola zameraná na elektronickú hudbu, ktorá hľadala prvotnú inšpiráciu vo svete rave kultúry. Prvé vydanie 'DIFFERENT EP' (2015) bolo ocenené kritikou a podarilo sa mu získať nominácie na Radio_Head Awards v kategóriách; Najlepší nový umelec, singel roka (správa pre U), debut roka atď.

V roku 2016 po úspešnom vydaní 'DIFFERENT EP' nasledovali miestne kluby a festivalové turné. Inkwall vystúpil na niektorých z najväčších lokálnych festivalov: Pohoda, Grape, Uprising, Trident a mnoho ďalších . V nasledujúcich rokoch sa opäť dostal na festivalové pódiá, no tentoraz s oveľa väčšou fanúšikovskou základňou vďaka lepšie prepracovaným a kreatívnym live setom. V roku 2017 vydal Inkwall svoj prvý sólový album s názvom 'ONE NIGHT IN DELHI' , ktorého jedinečný koncept bol inšpirovaný prelínaním orientálnej kultúry a nástrojov so svetovou rave scénou. Táto nahrávka bola nielen kriticky ocenená, ale aj prijatá širokou verejnosťou, čo opäť viedlo k nomináciám na Radio_Head Awards. V tom istom roku Inkwall a Yanko Kral vyvinuli unikátny modulárny svetelný systém, ktorý bol predstavený na Grape Festival 2017.

V roku 2019 ako člen Drumatique crew prichádza Inkwall s novými umeleckými a hudobnými projektmi. Ako fanúšika môžete očakávať dychberúce živé vystúpenia, ktoré možno vidieť na letných festivaloch.