TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

GUnaGU - Vodka a chróm  Už prebehlo


Dátum: 09.11.2018 20:00

Miesto: Dom kultúry ŽSR Zvolen

Kontakty  www.vadfestival.sk  Facebook


Popis:

Na 30.ročníku festivalu Víkend Atraktívneho Divadla nemôže chýbať stálica a najoblúbenejšie divadlo na hosťovačke vo Zvolene.
Divadlo GUnaGU prinesie premiérovo hru VODKA A CHRÓM (sestričky, pacienti, doktori a disidenti).
 
Retrokomédia z čias, kedy odvaha nebola lacná ako dnes. Voľné pokračovanie úspešnej hry Socík, sladký socík. November 1989 v jednej bratislavskej nemocnici. Na chirurgiu prichádza nová pacientka, známa spisovateľka a disidentka. Niektorí sa jej vyhýbajú, aby si nepokazili kariéru s nepriateľkou režimu, no iní ju podporujú. Začína sa Nežná revolúcia a doktorov aj sestričky postavia dejiny pred rozhodnutie – budú sa aj ďalej báť, alebo povedia, čo si naozaj myslia? Zbabelci aj hrdinovi, sviniari aj dobráci - panoptikum slovenskej spoločnosti v období zmeny režimu. Veľké herecké obsadenie s typicky čiernym humorom vráti divákov do čias, vďaka ktorým máme slobodu, na ktorú dnes tak radi nadávame... Hru si autor, niekdajší chirurg a anesteziológ, venuje k svojim šesťdesiatym narodeninám.
 
Hrajú: Viktor Horján, Dano Fischer/alt. Martin Hronský, Táňa Radeva, Adam Jančina, Darina Abrahámová, Peter Ondreička, Marta Maťová/alt. Romana Dang Van, Zbyňo Džadoň.
Autor a réžia: Viliam Klimáček
Hudba a piesne: Zbyňo Džadoň
Scéna: Michal Lošonský
Kostýmy: Renata Ormandíková

zdieľajte
Twitter Facebook