Hľadať akcie

GONZALO RUBALCABA TRIO (USA) & Krajňák/Griglák/Valihora TRIO (SK) | One Day Jazz Festival  V predaji


Začiatok: 04.07.2024 18:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Mestský hrad v Kremnici

Kontakty  www.onedayjazz.sk  Facebook  Instagram


Kremnica na začiatku leta privíta svetovú jazzovú legendu! V rámci One Day Jazz Festivalu sa predstaví Gonzalo Rubalcaba Trio

Z domácich interpretov sa predstaví formácia Woodpack Brothers. Woodpack je hudobný nástroj, ktorý bol navrhnutý gitaristom Borisom Čellárom, ktorý ho aj sám vyrába a distribuuje do celého sveta. Na hlavnom pódiu vystúpi trio Krajňák/Griglák/Valihora a pridajú sa k nim výnimočné talenty - speváčka Kristína Mihaľová a klavirista Alan Bartuš, ktorí zažívajú svoj úspech aj na medzinárodnej scéne...

Gonzalo Rubalcaba, nositeľ niekoľkých cien Grammy, prinesie so svojím triom nezabudnuteľný večer plný virtuóznych jazzových improvizácií a emocionálne nabitých výkonov. Rubalcaba je známy svojou schopnosťou kombinovať bohaté kubánske hudobné tradície s moderným jazzom, čím vytvára unikátny hudobný zážitok.

WoodPack Brothers je neorganizované stretnutie profesionálnych hudobníkov a perkusionistov, ktorí prepadli vášni k intuitívnemu hudobnému nástroju menom WoodPack. Unikátny rytmicko – melodický nástroj, známy aj v zahraničí, pochádza z dielne slovenského gitaristu Borisa Čellára, ktorý každý kus vyrába ručne, nástroje vznikajú v stupavskej dielni.

Jedinečný vizuálom i prírodným meditatívnym zvukom zbližuje pri spoločných hrách profesionálnych hudobníkov. Preto sú vystúpenia WoodPack Brothers organické a vždy iné. Popri autorských kompozíciach má v programe veľký priestor improvizácia. Medzi členmi nájdete vychytených hudobníkov, na koncerte sa predstavia v zostave Boris Čellár, Valér Miko, Ajdži Sabo a Richard Salay.

  • 18:00 Kostol sv. Kataríny - Woodpack brothers
  • 19:00 Hlavné pódium - Krajňák/Griglák/Valihora Trio & Gonzalo Rubalcaba Trio


Dostupné vstupenky

Voľné sedenie Oprávňuje k vstupu do nečíslovanej zóny.

1   Dospelý: [Regular]

Cena na mieste: Dospelý 23.0 EUR


Dospelý