TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

E-Turn, Wačkowec & Dj Damian Custom  Už prebehlo


Dátum 28.03. 2020 20:30 Pridať do Google kalendára

Miesto: Art Cafe Banská Štiavnica

Účinkujúci: E-Turn, Wačkowec

Kontakty  Facebook Art Cafe  Facebook E-Turn


Rapperka z Orlanda si minulý rok na Slovensku zahrala s Modrými horami. Tentokrát zavíta aj do Štiavnice, 28. Marca 2020 o 21:00 vystúpi v doprovode miestnej legendy Wačkowca & Dj Damian Custom. 

E-Turn vydala svoj debutový album "Young World" v roku 2018 na Ceschiho labeli Fake Four a ponúka na ňom prekvapivo nádejný pohľad na "mladý svet". Na rozdiel od iných súčasných hip hopperov jej hudba neprináša poslucháčom len ťaživé príbehy chamtivosti, krutosti a odcudzenia, ale vyjadruje nádej, že možnosti, ktoré máme, môžeme použiť pre dobro ľudstva. Hip-Hop v tomto podľa nej hrá dôležitú úlohu. Kým zábava nám pomáha zabudnúť, umenie pomáha spomenúť si na seba.

E-Turn pochádza z multikultúrneho prostredia Americkej Floridy a spieva už od siedmej triedy na základke, pričom do povedomia verejnosti vstúpila, keď nemala ešte ani 20. Jej otec prišiel do USA z Iránu v 80tych rokoch 20. storočia, mama má zas hispánskej korene zo San Diega. Vzhľadom na komplikované detstvo, E-Turn vždy stojí na strane outsiderov a menšín. Možno aj preto je na albume "Young World" okrem rapu aj dostatok soulu. E-Turn v minulosti zdieľala pódium s ľuďmi ako Dessa, DJ Ablities, Blueprint, Count Bass D, Grayskul, Qwel & Maker a Abstract Rude, na albume si môžete vypočuť aj hlas hosťujúcej legendy KRS-One.

 Rozhovor s rapperkou E-Turn .