Hľadať akcie

Koncert kapely Dunaj v Brezne  Už prebehlo

Koncert kapely Dunaj v Brezne

Dátum: 11. 05. 2019 20:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Bombura NKP Brezno

Kontakty  www.dunajmusic.cz  Facebook


DUNAJ - základní predstavitelia brnenskej hudobnej alternativnej scény.

Regulárny reštart jednej z najúspešnejších, najinvenčnejších a najoriginálnejších kapiel českej hudobnej histórie! 

Vo chvíli, keď sa hudobníci Dunaja po rokoch stretli pri natáčaní filmu Dunaj vědomí, znovu našli chémiu, ktorá ich predtým spájala. Preskočila iskra a skupina sa rozhodla obnoviť svoju činnosť. A to v zostave, ktorá zaznamenala najväčší úspech. Chýbať bude iba Jiří Kolšovský, jeho speváckych sekvencií sa ujme zvyšok kapely. 
Gro vystúpenia budú tvoriť najmä skladby z najsilnejšieho obdobia kapely Dunaj (Dudlay), postupne budú zaradené aj úplne nové piesne vychádzajúce z najlepších tradícií Dunaja, ktoré by mali vyústiť aj do nového albumu. 
Nemožno teda hovoriť o klasickom comebacku, ale o novej energii, s ktorou Dunaj znovu začne hudobnú dráhu. Pozor, toto nie je reminiscencia a la rôzne návraty v minulých rokoch, toto je regulárny reštart jednej z najúspešnejších, najinvenčnejších a najoriginálnejších kapiel českej hudobnej histórie! 

Zostava: Josef Ostřanský /gitara, spev/, Vladimír Václavek /basgitara, spev/, Pavel Koudelka /bicie, spev/

V roku 1989 vznikla v Brne hudobná skupina alternatívneho smeru, ktorá niesla názov Dunaj. Svoju činnosť ukončila v roku 1998, keď vo svojich 43 rokoch zomrel jej frontman Jiří Kolšovský. Hudobný prejav kapely sa vykryštalizoval d klasického bigbeatu 80-tych rokoch 20. storočia. Citeľný v tvorbe kapely Dunaj je aj vplyv minimalizmu, punku a v začiatkoch aj pražskej novej vlny. Autormi obrazotvorných textov boli výtvarník Vladimír Kokolia, Karel Davil, Pavel Fajt a Vladimír Václavek. V začiatkoch bol Dunaj z dôvodu neexistencie vhodnejšieho termínu klasifikovaný ako art rock, neskôr sa ujalo označenie brnenská alternatíva, ktorá pod seba zahŕňa kapely z Brna, tvoriace v podobnom štýle.