Hľadať akcie

Dorota Nvotová / Krst vinylu Ten! a oslava narodenín  Už prebehlo


Dátum: 27. 10. 2022 19:30 Pridať do Google kalendára

Miesto: Kafé Scherz Bratislava

Účinkujúci: Dorota Nvotová

Kontakty  Facebook


"Aj keď je to ešte stále tak trochu vo hviezdach, vinylová platňa TEN na 99 percent uzrie svetlo sveta na moje 40.te narodeniny, 27.10.2022. A to treba osláviť! Navyše, na druhý deň zase odlietam do Nepálu, takže inokedy sa nedá. Počet miest je veľmi obmedzený, zvolila som malý klub aby sme naozaj mali pocit že sme na narodeninovej oslave. Oslavu som nemala už niekoľko rokov a veľmi sa na vás teším! Prosím nenoste mi dary, ak budete chcieť okrem vstupného a kúpy platne ešte nejako prispieť, bude tam pripravená kasička kde môžete hodiť peniaze pre moje deti v Nepále" pozýva na krst svojho albumu a svoje okrúhle narodeniny Dorota Nvotová.

Mala to byť len jedna pesnička, nakoniec je z toho nový album. Hudobníčka, spisovateľka a cestovateľka Dorota Nvotová vydala v minulom roku svoju šiestu štúdiovú nahrávku s názvom “Ten”. Vznikala v časoch náročných pre kultúru, šport aj niektoré ďalšie odvetvia. Kríza však niekedy môže mať aj pozitívne účinky, obzvlášť keď ide o ľudskú kreativitu. 

Album Ten má neprekvapivo desať skladieb a je z neho cítiť, že vznikal bez stresu, s radosťou a bez postranného kalkulu či rádiových ambícií. Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu. Základ v zostave bubny, basa a klavír sa totiž natáčal na pás do jednej stopy. Naživo ako na koncerte, bez slúchadiel a ideálne bez chyby.  V trackliste tiež nechýba jeden z posledných textov Milana Lasicu k zimomriavkovej pesničke “V daždi”. Skladba Lúzer je zase dialógom o chlapoch medzi Dorotou a jej mamou, herečkou Annou Šiškovou.