Hľadať akcie

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE  V predaji


Začiatok: 27.06.2024 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: PINK WHALE Bratislava

Kontakty  www.pinkwhale.sk  Facebook  Instagram  FB udalosť


Jeden z highlightov tohto roka!

Keď sme sa dozvedeli, že Dan Bárta & Illustratosphere idú turné venované prvým dvom albumom, bolo úplne jasné, že to chceme zažiť na našej hornej palube. To bude úplne magic. Tak si to príďte užiť s nami!

Dan Bárta, jedenásťnásobný držiteľ Ceny Anděl v kategóriách Spevák roka a Spevák štvrťstoročia, sa zapísal v deväťdesiatych rokoch do širokého povedomia s kapelou Alice a účinkovaním v muzikáli Jesus Christ Superstar. Stal sa tiež neodmysliteľnou súčasťou kultových J.A.R. Jeho široký hudobný rozhľad získal uplatnenie od roztancovaných Sexy Dancers cez populárne piesne z filmov (oi. Snowboarďáci, Rafťáci, Horom pádom) až k jazzu spojenému napr. s triom Roberta Balzara. Svoju výraznú stopu zanechal v mnohých ďalších domácich hudobných projektoch a vystupoval aj s veličinami svetového hudobného neba (napr. s fenomenálnym spevákom Bobby McFerrinom alebo so Stingovým dvorným gitaristom Dominikom Millerom).

V roku 2000 Dan Bárta prekvapil fanúšikov s vlastnou skupinou Illustratosphere, s ktorou vydal doteraz päť radových albumov a jeden živý dvojalbum. Koncertné turné v roku 2024 bude venované predovšetkým návratu k skladbám z prvých dvoch dosiek (eponymnému debutu a Entropicture), ktoré znova vyšli v remasterovanej reedícii (a vôbec prvýkrát aj na vinyle). Nezameniteľný hlas s vynikajúcou technikou spevu, texty pohrávajúce sa s pôvabom češtiny a prvotriedni hudobníci: to všetko dáva vzniknúť piesňam vzlietajúcim nad tuzemský štandard populárnej hudby. Dan Bárta & Illustratosphere očarujú poslucháčov naprieč generáciami i hudobnými žánrami už viac ako dvadsať rokov!


Dostupné vstupenky

Voľné státie Oprávňuje k vstupu do nečíslovanej zóny.

1   Dospelý: 25.0 EUR [Early birds] [vypredané]
1   Dospelý: [Regular]

Cena na mieste: Dospelý 35.0 EUR


Dospelý