Hľadať akcie

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE VYPREDANÉ


Dátum: 26. 11. 2023 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu Bratislava

Kontakty  www.danbarta.cz  Facebook


One day Jazz Festival prichádza so špeciálne pridaným koncertom Dana Bártu a Illustratosphere, ktorí sa po dlhej dlhšej dobe vracajú do Bratislavy na pódium Veľkej sály Slovenského rozhlasu, kde odohrajú svoj koncert v rámci turné Němá éra tour. Koncertné turné je venované predovšetkým návratu k skladbám z prvých dvoch albumov (eponymnému debutu a Entropicture), ktoré znovu vychádzajú v remastrovanej reedícii (a vôbec prvýkrát aj na vinyle).

Dan Bárta, jedenásťnásobný držiteľ Ceny Anděl v kategóriach Spevák roka a Spevák štvrťstoročia, sa zapísal v deväťdesiatych rokoch do širokého povedomia s kapelou Alice a účinkovaním v muzikáli Jesus Christ Superstar. Stal sa tiež neodmysliteľnou súčasťou kapely J.A.R.

V roku 2000 založil vlastnú skupinu Illustratosphere, s ktorou účinkuje v zostave aj s medzinárodne uznávaným slovenským bubeníkom Martinom Valihorom. Nezameniteľný hlas s vynikajúcou technikou spevu, prvotriedni hudobníci a piesne vznášajúce sa vysoko nad štandard populárnej hudby. Dan Bárta & Illustratosphere okúzľujú poslucháčov bez ohľadu na vek a hudobný žáner už viac ako dvadsať rokov.

Dan Bárta & Illustratosphere:

  • Dan Bárta - spev
  • Filip Jelínek - klávesy
  • Robert Balzar - kontrabas, basgitara 
  • Martin Valihora - bicie
  • Miroslav Chyška - gitary