Hľadať akcie

BUILDING BRIDGES | Økland (NO), Lenko, Dugovič, Lupták  Už prebehlo


Dátum: 22. 05. 2023 19:30 Pridať do Google kalendára

Miesto: Hogo Fogo Jazz & Art Club Banská Bystrica

Kontakty  Facebook


Úspešný medzinárodný projekt festivalu Konvergencie s názvom Building Bridges sa vracia do Banskej Bystrice. Tentokrát sa k violončelistovi Jozefovi Luptákovi, akordeonistovi Borisovi Lenkovi a klarinetistovi Branislavovi Dugovičovi pridá známy nórsky improvizátor, skladateľ a huslista Nils Økland.

V Øklandovej tvorbe sa originálnym spôsobom prelínajú svety ľudovej, klasickej a súčasnej hudby, ako aj jazzu. Výsledkom sú atmosférické severské zvukové krajiny, ktorých sugestívnu atmosféru definuje podmanivý zvuk hardangerských huslí. Časopis The Wire opísal Øklandovu hudbu ako globálny folk bez nostalgie, no kritici často prízvukujú, že kto chce spoznať mágiu okamihu, ktorou vládne tento umelec, musí ho počuť naživo.

Tak príďte 22. mája 2023 do Hogo FogoJazz & Art Clubu v Banskej Bystrici, kde spoločne so slovenskými hudobníkmi zahrá svoje vlastné, ale aj slovenské, nórske, židovské a rómske piesne.

Interpreti / Artists

  • Nils Økland (NO), hardangerské husle / Hardanger violin
  • Jozef LUPTÁK, violončelo / cello
  • Boris LENKO, akordeón / accordion
  • Braňo DUGOVIČ, klarinet / clarinet

Hostia / Guests:

  • Róbert RAGAN a ďalší

Projekt Building Music Bridges / Hudobné mosty – vytváranie priestoru pre medzikultúrny dialóg a dôveru hudbou získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 166 740 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 29 423 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je rozvíjanie interkultúrneho dialógu a prostredníctvom aktivít spojených s hudobným umením komunikácia tém tolerancie voči menšinám, rodovej rovnosti, odmietania antisemitizmu a nenávistných prejavov v spoločnosti.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Grantov EHP na Slovensku, navštívte stránku www.eeagrants.sk.

Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe. #EEANorwayGrants #eeagrants #konvergencie #BuildingBridges