TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

ANDREJ ŠEBAN v Banskej Štiavnici  Už prebehlo

ANDREJ ŠEBAN v Banskej Štiavnici

Dátum: 08. 06. 2019 20:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Art Cafe Banská Štiavnica

Kontakty  www.artcafe.sk  Facebook


Počas svojej kariéry pôsobil v kapelách Demikát, Banket Richarda Müllera či Combo Petra Lipu. V 90. rokoch spoluzakladal progresívnu rockovú formáciu Free faces a vlastnú inštrumentálnu skupinu Ash Band. Na konte má množstvo spoluprác s menami ako Pavol Hammel, Dežo Ursiny, Peter Lipa, Marika Gombitová alebo Robo Grigorov. Na dráhe sólového umelca si na konto pripísal doposiaľ dvanásť albumov a scénické hudobné kompozície pre filmy a rozhlasové hry.

Andrej Šeban na svojej sólovej dráhe viackrát ukázal, že okrem tradičnej gitarovej tvorby mu nie sú cudzie ani experimenty. V rovnakom duchu pokračuje i na novom trojalbume Triplet: Hody Náhody - Medzi sviatkami - Tokom, ktorý vyšiel na 3CD na značke Slnko records.

Na koncerte v Art Cafe 8. júna 2019 však predstaví okrem novej tvorby aj svoje staršie piesne.

"Súčasnú dobu vnímam ako samostatné voľné rytmické prúdy idúce nezávisle cez seba v rôznych harmonických a melodický súvislostiach. Mal som dojem, že táto hudba odráža stav sveta, aký je".

Album sa skladá z troch CD v papierovom digisleeve, je na ňom 46 skladieb. Limitovaná číslovaná edícia 600 ks. Vyšlo 22.3. na CD, MP3, FLAC a vo svetových digitálnych distribúciách a streamovacích službách.

Z verejných zdrojov toto podujatie podporil Fond na podporu umenia.