Hľadať akcie

Alan Bartus  V predaji


Začiatok: 09.08.2024 20:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Showroom My Piano Banská Bystrica


Alan Bartuš pochádza z významnej hudobníckej rodiny. Vyštudoval klasický klavír na konzervatóriu v Bratislave a jazzový klavír na MUK University vo Viedni. Disponuje cenami z rôznych domácich i zahraničných klavírnych súťaží vo vážnej hudbe.

Poslucháčom sa stihol okrem živých koncertov predstaviť aj na rôznych albumoch, projektoch a súťažiach (Jazz Start Up, Nové tváre slovenského jazzu, Jazzové pódium na BJD). Na všetkých vzbudil zaslúžený záujem. Tento rok získal aj cenu Radio Head Awards 2024.

Ako semifinalista najprestížnejšej svetovej súťaže - Herbie Hancock Institute of Jazz International Piano Competition 2023 sa Alan Bartus zaradil medzi 10 najlepších mladých jazz pianistov sveta.

Je laureátom ceny ARTEDEA v Rakúsku,ktorú získal v máji 2023 a tiež držitelom 1. miesta v medzinárodnej sútaži vo Švajčiarsku-International Piano Competition Langnau. Alanovi sa dostalo veľkej pocty - možnosť spolupracovať so žijúcou legendou americkeho jazzu, saxofonistom Jerrym Bergonzim, s ktorým absolvoval turné a nahral album. Alan tiež nahrával a absolvoval turné s rešpektovaným Newyorským saxofonistom Timom Armacostom. Alanove nové albumy SOLOLOGY a BORN IN MILLENNIUM pútajú pozornosť a dostali vynikajúce recenzie od legendárnych géniov ako Peter Bernstein, Tony Lakatos, Jerry Bergonzi, Harry Sokal.

Koncert v showroome My Piano v Banskej Bystrici bude výnimočný aj dramaturgiou, v ktorej zaznejú skladby klasickej klavírnej tvorby, jazzu a aj vlastné skladby Alana Bartuša, niektoré skladby budú obohatené aj spevom Jadranky Bangovej, ktorá disponuje mimoriadnym hlasom.

Návštevníci tohto mimoriadneho koncertu hraného na akustickom krídle v príjemnom komornom prostredí showroomu My Piano sa majú naozaj na čo tešiť!


Dostupné vstupenky

Voľné sedenie Oprávňuje k vstupu do nečíslovanej zóny.

1   Dospelý: [Regular]
1   Student: [Regular]
1   ZTP/P: [Regular]

Dospelý
Student
ZTP/P