TicketLIVE - Naživo je to najlepšie
Vanessa Mae

Vanessa Mae

Popis:

Vanessa-Mae Vanakorn Nicholsonová, umeleckým menom Vanessa-Mae, je britsko-singapurská huslistka, ktorá vo svojej hre prelína pop music a klasickú hudbu. Ako alpská lyžiarka sa kvalifikovala na Zimné olympijské hry 2014, kde v obrovskom slalome reprezentovala Thajsko, krajinu otcovho pôvodu.

Vanessa-Mae začala v troch rokoch na piano a v piatich rokoch na husle.

V detstve bola vďaka pravidelnému vystupovanie v televízii v programoch s klasickou hudbou celkom známa v Spojenom kráľovstve. Podľa Guinessovej knihy rekordov je najmladším zaznamenaným sólistom hrajúcim Beethovenovej a Čajkovského husľové koncerty, čo dokázala vo veku trinástich rokov. Počas tejto doby navštevovala Francis Holland School v centrálnom Londýne.

Vanessa-Mae medzinárodne debutovala na Schleswig-Holstein Musik Festival v Nemecku v roku 1988, a tiež v roku 1988 mala svoj prvý koncert s filharmonickým orchestrom v Londýne. Do celosvetového povedomia však vstúpila až v roku 2001 vďaka svojmu hitu Destiny.

V apríli 2006 bola Vanessa-Mae plátkom Sunday Times Rich List označená za najbohatšiu osobnosť v zábavnom priemysle vo Veľkej Británii vo vekovej kategórii do 30 rokov s odhadovaným bohatstvom okolo 64 miliónov dolárov pochádzajúcich z koncertov a z približne 10 miliónov predaných platní.