Hľadať akcie

Peter Aristone

Peter Aristone

Popis:

Peter Aristone (* 4. júna 1980 Bratislava) je slovenský spevák a skladateľ. Svoju kariéru zahájil ako člen skupiny Popcorn Drama, z ktorej neskôr odišiel a začal sa venovať vlastnej kariére.

Jeho prvý sólový album 19 Days in Tetbury vyšiel v marci 2014. Producentom nahrávky bol Greg Haver, ktorý predtým spolupracoval s kapelou Manic Street Preachers z Walesu. Na albume sa podieľali aj gitarista tejto skupiny James Dean Bradfield, alebo speváčka Mel C, bývalá členka skupiny Spice Girls. V roku 2015 predstavil novú pieseň „No Second Time Around“, ku ktorej existuje aj videoklip.
Jeho druhý sólový počin, päťskladbové EP Gold, je podľa slov Petra Aristona návratom do tínedžerských čias, keď skladal sám s akustickou gitarou. Jedným z podnetov na nové hudobné smerovanie bolo stretnutie s anglickým skladateľom Sachom Skarbekom, ktorý videl slovenského speváka hrať naživo v Londýne akusticky a bez mikrofónu. Štyri autorské skladby a cover verzia od kvarteta Crosby, Stills, Nash & Young na EP albume sú ich spoločným dielom.
Peter Aristone sa s novým EP okrem Slovenska a Česka predstavil aj v USA, kde sa mu s titulnou skladbou „Gold“ podarilo dostať do rotácie americkej televízie MTV U a následne odohral viac ako 20 koncertov v rámci turné so soul-rockovým spevákom a skladateľom Marcom Broussardom.