TicketLIVE - Naživo je to najlepšie
Pančuchy Eleny Hríbovej

Pančuchy Eleny Hríbovej

Popis:

Kapela vznikla v roku 1997 a jej členovia pochádzali z bývalých formácií "JRD" a "Kresby na chodníku", ktoré vznikli ako študentské kapely Technickej Univerzity vo Zvolene.

Pôvodná zostava

Ivan Harich - spev,gitara
Branko Slobodník - basa
Karol Ujházy - gitara
Majo Novák - bicie
Po vzniku kapely začali tvoriť pesničky a v roku 1999 vznikol prvý album nesúci názov "Zvesela". Album mal špecifický sound najmä vďaka dychovej sekcii, ktorú tvoril Mišo Mulík a Miro Gregor. Ako hosťujúci člen, krásne tóny pridal huslista Tomík Háber. Najznámejšie piesne z albumu sú bez debaty "Není pre mňa žiadna žena" a "Stará mama kŕŕŕmi vtáky", ktorá strávila takmer rok v top 10 hitparáde Demovnica na Rock FM rádiu (dnes Rádio FM).

Na prelome milénia nastali v kapele personálne zmeny, kedy v tom čase už ženatý skladateľ a najmä výborný gitarista Karol Ujházy dal výpoveď z rodinných dôvodov. Ďalšia strata prišla vo forme zániku tromfu kapely - dychovej sekcie.

Po takmer 2-ročnom hľadaní adekvátneho gitaristu sa podarilo nájsť Mira Götza a kapela sa znova s chuťou dala do práce a vznikli podklady k novému albumu, ktorý sa nahrával v Novej Seči pri Leviciach v roku 2004. Album nesúci názov "la Demo", ktorý už z prvého vypočutia je rockovejší, najmä vďaka Mirovi Götzovi, ktorý výrazne prispel nápadmi a charakteristickým tónom gitary. Po vzniku albumu kapela odohrala sériu koncertov prevažne v banskobystrickom kraji na spoločnom pódiu so skupinou Vidiek a Chiki liki tu-a.

V roku 2005 sa kapela z istých dôvodov rozpadla. Nasledovala 5 ročná pauza.

A až raz v roku 2010 sa členovia dali dokopy, kedy bubeník Majo Novák prišiel o bicie. Tým pádom bolo nevyhnutné nájsť nového bubeníka. V marci 2011 sa objavil Miro Kyseľ a doniesol so sebou aj bicie. Kapela odohrala približne počas leta tri koncerty a pred vianocami dostala ďalší úder. Gitarista Miro Götz odišiel do zahraničia za robotou a Pančuchy ostali bez gitaristu.

Marec 2012 znamenal definitíve znovuzrodenie kapely, kedy prišiel gitarista Juraj Šufliarsky, ktorý pridal hŕstku progresívnych tónov a nových nápadov. Kapela sa rozhýbala v plnom prúde. Od začiatku Júna sa začalo znovu koncertovať a pracovať na nových skladbách ...

Sučasná zostava:

Ivan Harich - spev,gitara
Branko Slobodník - basa
Juraj Šufliarsky - gitara
Miro Kyseľ - bicie


Nadcházajúce akcie

FESTIVAL NA ZÁMKU 2019 19.07.2019