TicketLIVE - Naživo je to najlepšie
Komajota

Komajota

Popis:

Komajota je slovenská hudobná skupina, ktorej členovia pochádzajú z Prešova. Vznik kapely sa dátuje na jar 2005. V slovenských hitparádach sa so svojím prvým singlom „Ráno v novinách“ z debutového albumu Časopriestor umiestnili na piatom mieste, v susednom Česku na 26. mieste. V roku 2007 skupina získala Slávika a Aurela v kategórii Objav roka.

6. októbra 2008 sa na pulty predajní dostal v poradí druhý album s názvom Bludisko. Prvým singlom nasadeným v rádiách bola skladba „Mesto v nás“, ktorá bola použitá aj v rámci kandidatúry mesta Prešov na titul Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Druhým singlom sa stala pieseň „Sedem nocí“, s ktorou skupina uspela aj na Eurovízii 2009, keď vo finálovom kole skončila na 11. mieste. V rádiách rotoval aj tretí singel „Cez škáry“, ktorý sa stal v októbri 2008 nahranejšou skladbou v rádiách.

V období príprav tretieho albumu sa Martin Husovský venoval aj uspávankám, ktoré vyšli na albume pre najmenších v spolupráci so sestrami Koščovými, resp. Katkou Koščovou a Veronikou Husovskou, jeho manželkou. V novembri roku 2010 skupina Komajota vydala svoj tretí štúdiový album Kolobeh.