Hľadať akcie

Janais

Janais

Popis:

Janais, vlastným menom Jana Kothajová, za slobodna Jana Dzurišová ( 2. december 1983[1], Vranov nad Topľou) je slovenská speváčka, skladateľka a textárka. Janais spieva v slovenčine, angličtine a francúzštine. Jej manžel Peter Kothaj je hudobník, gitarista, hudobný producent a informatik.

Gymnázium absolvovala v Prešove na Gymnáziu sv. Moniky. Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave študovala anglický a francúzsky jazyk, absolvovala magisterský stupeň štúdia s titulom Magister. Po ukončení štúdií vyučovala angličtinu.

Vo Vranove nad Topľou sa v roku 2001 zúčastnila súťažného festivalu Zlatý gaštan. Stala sa víťazkou tejto súťaže. V roku 2002 sa zúčastnila súťaže 1. Prešovský študentský Liverpool. Pôsobila ako speváčka v bratislavskom študentskom zbore UPeCe.

V roku 2008 sa s kapelou zúčasnili hudobnej súťaže Košický Zlatý Poklad s piesňou Voľným pádom. Obsadili tretie miesto. V súťaži Eurosong v roku 2009 v národnom kole vystúpila spolu s kapelou s piesňou Taram ta rej. Vo finále sa umiestnila na ôsmom mieste.

V septembri 2016 naspievala v duete s Petrom Bažíkom pieseň Blízko. Pieseň vyšla ku kampani 40 dní za život. Autorom hudby aj textu je Janais. Pieseň nahrali v štúdiu Studio7 v Prešove.K piesni bol natočený aj videoklip.[ Pôvodne mala skladba názov Zázrak, ktorý sa ale neskôr zmenil na názov Blízko.

Všetky piesne Janais aj kapela nahrávajú hudobnom štúdiu Recording Studio7 v Prešove. Začali s Vladom „Randy“ Gnepom spolupracovať od ich druhého albumu Eufória a od vtedy nahrávajú piesne výlučne v tomto nahrávacom štúdiu.

Spolu s manželom vystupujú, nahrávajú, koncertujú aj s kapelou, ktorej členmi sú: Peter Kothaj hrá na gitary je kapelníkom skupiny, a spolupodielal sa aj na niektorých skladbách, na klávesy hrá Martin Šenc, Michal Šelep hrá na basgitare a na bicie Stano Kociov.