TicketLIVE - Naživo je to najlepšie
Celeste Buckingham

Celeste Buckingham

Popis:

Celeste Rizvana Buckingham ( 3. máj 1995, Zürich, Švajčiarsko) je slovenská speváčka a príležitostná herečka americko-švajčiarskeho pôvodu.

Do troch rokov žila na Aljaške, potom sa jej rodina presťahovala na Slovensko, kde vyrastala a začala hudobnú kariéru. Je finalistkou druhej série Česko Slovenskej SuperStar.V roku 2012 vydala svoj debutový album Don't Look Back a bola nominovaná na MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act. Bola porotkyňou slovensko-českej verzie X Factoru. V roku 2013 získala cenu OTO ako speváčka roka. Bola nominovaná aj na Radio Disney Music Awards v Amerike. Tiež vydala pieseň „Gone“ so svojou mladšou sestrou Carmel Buckinghamovou, ktorá si taktiež rozvíja svoju hudobnú kariéru so svojou rockovou skupinou The House United. Celeste momentálne strieda domov na Slovensku a v Nashville, USA.

Celeste bola odmala vedená matkou k tancu a hudbe, navštevovala hodiny baletu a latinskoamerických tancov, neskôr začala hrať na gitaru. Keď mala 15 rokov, matka ju prihlásila do druhej série súťaže Česko Slovenská SuperStar, kde sa dostala až do finále. Po súťaži pokračovala v roku 2011 vydaním prvého sólového singlu „Blue Guitar“, ktorý bol hraný slovenskými rádiami, obsadil v TOP 100 38. miesto a v rebríčku slovenských skladieb 7. miesto. Ďalšia skladba „Nobody Knows“ bola súčasťou projektu F84, ktorý vznikol s cieľom podpory slovenských autistov. K skladbe bol urobený aj videoklip. V roku 2012 hosťovala na albume Nový človek od slovenského rapera Majka Spirita v skladbe „Ja a ty“, ku ktorej bol 14. februára 2012 vydaný aj videoklip. Celeste v klipe vystupovala v roli anjela. V tom istom čase sa dostali do médii informácie o jej pripravovanom albume Don't Look Back, ktorý vyšiel 20. apríla 2012 pod vydavateľstvom EMI.Na albume sa nachádzajú aj single „Blue Guitar“ a „Nobody Knows“ a ako hostia sa na ňom predstavili Martin Harich a Noah Ellenwood. Celeste Buckingham hosťovala v singlovej verzii skladby „Swing“ od AMO. Skladba sa umiestnila najvyššie na 49. mieste v rebríčku najhranejších skladieb v slovenských rádiách a na 5. mieste v rebríčku domácej tvorby. Ku skladbe bol urobený aj videoklip, ktorý mal premiéru 16. júla 2012. Celeste získala nomináciu na MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act, no víťazstvo získal raper Majk Spirit. 13. novembra 2012 bol uverejnený na internet ďalší videoklip k skladbe „Never Be You“. Celeste Buckingham v roku 2015 vydala album The Released. Album doprevádza singel „Unpredictable“. V roku 2017 jej vyšiel nový album Bare, ktorý doprevádza skladba „Go Away“, ktorá sa ocitla aj v americkom hudobnom rebríčku Billboard. V roku 2018 bol uverejnený na internet videoklip k skladbe „Na srdci“ od skupiny Slza, kde Celeste hosťovala. V tomto roku bol uverejnený aj videoklip k skladbe „Immature“ z albumu Bare. Nasledovala skladba Tisíc a jedna noc s Ondrejom Kandráčom.


Nadcházajúce akcie

FESTIVAL FUBABY 2021 31.12.2022