TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

Tornado Lue v Martine  Už prebehlo


Dátum: 23. 10. 2020 19:00 Pridať do Google kalendára

Miesto: Barmuseum Martin

Účinkujúci: Tornado Lue

Kontakty  FB udalosť


Popis:

Rok 2020 znamená pre skupinu Tornádo Lue 30 rokov existencie. Nadšený debut z roku 1990 nasledovalo niekoľko rozpadov a znovuzrodení, nástrojové rošády, tri radové albumy a jeden živý, legendárne koncerty po celom bývalom Československu... Navzdory všetkým peripetiám sú ale stále tu, žijú, pomaly ale isto znova nahrávajú nové skladby.

Jadro kapely Tornádo Lue tvoria jej zakladajúci členovia – Juraj Hladný, Pavol Murín a samozrejme nezameniteľná speváčka Jana Tóthová. So saxofónom sa pridal Jiří Jelínek známy z legendárnych undergroundových skupín Garáž a Psí Vojáci. V tejto zostave Tornádo Lue koncertuje a každý ich koncert je stále osobitým zážitkom.

Súčasný koncertný repertoár prierezovo mapuje celú históriu kapely: Prvotiny s textami Sylvie Plath, "Nick a Svícen", Lady Lazarus, "Panenka", duet „Cesta Domů“, ktorý zaznel vo filme „Příběh obyčejného šílenství“ režiséra Petra Zelenku, či titulná pieseň z filmu „Divoké včely“ režiséra Bohdana Slámu „Jak to doopravdy bylo“, až po súčasné skladby "Oči slnka", „Dobrou Noc“, „Nikto není“ či „Šílená

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.