TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

SECRET SESSION & NICK DRAKE tribute (Juraj Havlík solo)  V predaji


Dátum: 28. 01. 2023 19:30 Pridať do Google kalendára

Miesto: Hogo Fogo Jazz & Art Club Banská Bystrica

Kontakty  Facebook Hogo Fogo  FB Event


Dvojkoncert:

  • 19:30 Juraj Havlík
  • 20:00 Secret Session

SECRET SESSION hrajú chytľavú zmes art rocku a psychedélie s dôrazom na silné, melodické pesničky. Dynamický kvartet (občas kvintet) pracuje so širokou škálou emócií a v košatých autorských skladbách mieša kompozičný um s citom pre improvizáciu. Skupina zahrá prierez svojej tvorby z dvoch vydaných a tretieho práve dokončovaného albumu. Fanúšikovia éry hippies, bigbítu a skupín ako Pink Floyd, Grateful Dead, či King Crimson si určite prídu na svoje. Koncert doplnia analógové svetelné mašinky. V Secret Session účinkujú muzikanti pôsobiaci paralelne v iných zoskupeniach rôznych žánrov – od metalu, cez džez až po folk:

  • Pavol “Pablo” Gajdoš – spev a gitara (Sunity)
  • Janko Kicko – gitara a spev (Hmlisto, ZPP Band)
  • Robert Schranz – basa a spev (Maringotka, Džipsís & Gádžos)
  • Adam Krovina – bicie a spev (ex Lusk)
  • Matej Šalko – perkusie, bicie a spev (ex In-Between)

NICK DRAKE tribute (Juraj Havlík solo)

Nick Drake (1948-1974) bol anglický spevák, gitarista a pesničkár, ktorý si vypracoval originálnu gitarovú techniku, tvoriac piesne niekde medzi folkom a meditáciou, často na rôznych ladeniach gitary, s vlastnými textami a autentickým spevom. Hoci medzi rokmi 1969-1972 nahral tri albumy (Five Leaves Left, Bryter Layter, Pink Moon), zostal neznámy a nedocenený. Nebolo pre neho jednoduché koncertovať, a po treťom albume sa ešte viac uzavrel do seba. Zomrel na predávkovanie sa antidepresívami ako 26 ročný. Paradoxne až mnoho rokov po jeho smrti sa predalo viac albumov ako za jeho života a dnes patrí k uznávaným hudobným géniom, pričom nechýba ani v playlistoch svetových hudobníkov ako je napr. Brad Mehldau.

Juraj Havlík je banskobystrický muzikant a organizátor kultúrneho života pôsobiaci okrem iného v kapelách Clube de Esquiar, Maringotka, The Electric Tribute, Bossa Nova Joao Gilberto Quartet...


Dostupné vstupenky

Voľné sedenie Oprávňuje k vstupu do nečíslovanej zóny.

1   Dospelý: [Regular]

Cena na mieste: Dospelý 10.0 EUR


Dospelý