TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

PAUL VAN DYK
From then on...
Brno  Už prebehlo


Datum: 23.03.2018 20:00

Miesto: Zoner BobyHall

Účinkujúci: Paul van DykThomas CoastlineDJ LuccaMichael BurianKRISTY JAYLUIGI DI MAREORBITH

Kontakty  www.paulvandyk.com  Facebook  Event FB


Popis:

Paul Van Dyk sa po troch rokoch vráti do Brna a rovno s novým albumom From Then On.

Naposledy hral v Brne v roku 2016 a krátko potom sa nešťastnou náhodou zrútil z pódia na holandskej akcii Armina Van Buurena ASOT 750. Letel šesť a pol metra vzduchom a sanitka ho odvážala do nemocnice s poranením mozgu, dvakrát zlomenou a poranenou časťou chrbtice a veľa podliatin a pomliaždenin. Najhoršie však bolo otvorené zranenie na zadnej časti hlavy, ktoré svetoznámeho Dja a tanečného mága Paula Van Dyka na tri mesiace priviazalo na lôžko a vozík. Kvôli poraneniu mozgu sa v podstate znovu učil chodiť a mal aj problémy s rozprávaním. Vďaka húževnatosti a bojovnosti sa nakoniec začal uzdravovať a pomaly sa vrátil na koncertné pódia.

Svoje uzdravenie potvrdil nielen návratovými koncertmi, ale aj ohlásením očakávaného nového albumu From Then On.

V rámci turné sa po troch rokoch zastaví 23. marca 2018 v Brne. Vstupenky na vystúpenie v Bobycentru sú od tohto týždňa exkluzívne v predaji v sieti TicketLIVE.

Pre nový album From Then On pripravil Van Dyk vizuálny koncept, ktorý nazýva AEON Paula Van Dyka. Latinské slovo znamená život a vitalita a je ústredným námetom celej koncertnej show. „,Hudba má jedinečnú schopnosť odniesť ľudí od ich problémov a zbaviť ich úzkosti a stresu a tento pocit sa snažíme novým koncertným poňatím ešte umocniť,“ láka na turné Paul Van Dyk, ktorý sa do Brna teší. „Naposledy som tam hral pred svojim úrazom. Brno bolo vlastne jednou z posledných akcií, ktorú si pred tou událosťou pamätám,“ spomína.

Paul van Dyk strávil detstvo v komunistickej východnej časti Berlína v dobe, kedy vo východnom Nemecku neexistovala takmer žiadna klubová scéna. Vďaka západným televíznym kanálom sledoval hudbu za železnou oponou, z ktorej ho najviac zaujali The Smiths a New Order.

Po pádu Berlínskej steny v roku 1989 sa v Nemecku začala rozrástať techno kultúra, ale Paulovi v tejto energickej hudbe niečo chýbalo a tak sa snažil nájsť niečo iné, nové. A to sa mu nakoniec podarilo. „Väčšina ľudí považuje nás dídžejov za automaty na miešanie hudby, ktorí so skutočnou živou muzikou nikdy neprišli do styku a v živote nedržali v ruke žiadny hudobný nástroj. Já sa považujem v prvom rade za muzikanta. Ovládam niekoľko nástrojov a tiež živé hranie ma strašne baví,“ povedal behom svojej poslednej návštevy Česka Paul van Dyk, ktorý sa preslávil i tým, že sa okrem hudobných aktivít venuje politike a sociálnej sfére. Podporuje detské charitatívne projekty v Indii alebo spolupracuje s nemeckým červeným krížom.

Van Dykovo koncertné turné naprieč všetkými kontinentmi bývajú pravidelne vypredané, k čomu určite prispieva aj jeho úspešná producentská kariéra: spolupracoval s hviezdami akými sú Depeche Mode či Justin Timberlake. (tlačová správa)

SUPPORT: KRISTY JAY, THOMAS COASTLINE, LUIGI DI MARE, LUCCA, MICHAEL BURIAN, ORBITH

Web poriadateľa: www.iime.co.uk

ZTP/P - cena 490,- Kč + DOPROVOD za cenu bežnej vstupenky (pre objednávky a viac informácií píšte na info@ticketlive.cz)

 

zdieľajte
Twitter Facebook

 


U nás môžete platiť

 

Zostaňte v spojení