TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

KARPATSKÉ CHRBÁTY
A VRBOVSKÍ VÍŤAZI  V predaji


Dátum: 09.03.2018 20:00

Miesto: Dom kultúry ŽSR Zvolen

Žánre: Rock (Hudba) , Folk (Hudba)

Účinkujúci: Vrbovskí víťaziKarpatské chrbáty

Kontakty  www.chrbaty.sk  FB Karpatské chrbáty  www.vrbovskivitazi.sk  FB Vrbovskí víťazi


Popis:

Branislav Jobus začínal v roku 1982 v hudobnej skupine Harmasan, s bratom Andrejom Jobusom (bicie nástroje), Romanom Klčom (basgitara) a Mirom Kusým (gitara). Krátko na to zmenilo zoskupenie názov na Veget, ktoré bolo na žiadosť vtedajšieho režimu a Mestského kultúrneho strediska opätovne zmenené na Karpatské Chrbáty. Skupina pod týmto názvom funguje dodnes. 

KARPATSKÉ CHRBÁTY sú rocková alternatívna hudobná skupina pochádzajúca z Vrbového. Typická je svojim na prvý pohľad humorným a recestickým vystupovaním. Poslucháč, ktorý však ide do hĺbky, zistí že Chrbáty sú aj o inom. Pod nánosom humoru sú vážne témy z ktorých ide aj mráz po chrbte. Úprimnosť, sociálne problémy, mix slobody v textoch Branislava Jobusa, dravá a nekompromisná gitara Miroslava Kusého,a spoľahlivo šlapajúci tandem basa-bicie, Roman Klčo-Peter Hrdina sú zárukou hudobného zážitku aj pre toho najnáročnejšieho poslucháča.

V r. 2000 založili bratia Jobusovci vlastnú, humorne ladenú, skupinu Vrbovskí víťazi. Skupina využívajúca neštandardné, podomácky vyrábané, hudobné nástroje, tak vytvorila nový termín, priemyselný folklór. Sú nimi v modrých montérkach odetí spevák KCH a hráč na „hajzlový kopák“ Braňo Jobus a jeho „pán brat“ Andrej Budislav Jobus, obsluhujúci inštrumentár bizarných, prevažne dýchacích hudobných nástrojov, ktoré zhotovuje zásadne len z umelohmotných rúrok, rúr, hadíc, plastikových fliaš a starého vysávača (napr. ZKTDZV čiže Zúrivý karpatský trojhlavý drak z Vrbového, šesťmetrový Ropovod družba, Gajdy modzgocucky a i.). Ich aforisticky humorné, „minimalisticko-industriálne“, (opäť aj) vo vrbovčine spievané piesne sú prejavom jedinečného novodobého hudobného, každú prácu oslavujúceho smeru – univerzálneho robotníckeho priemyselného folklóru. 

Jobusovci tiež stoja za myšlienkou hudobného festivalu Vrbovské vetry, ktorý spoluorganizujú s hudobníkmi Whiskym (Slobodná Európa) a Martinom Višňovským (Chiki liki tu-a). 

 


Dostupné vstupenky

Státie Oprávňuje k vstupu do nečíslovanej zóny.

 

Celková cena:

Dospelý
zdieľajte
Twitter Facebook

 


U nás môžete platiť

 

Zostaňte v spojení