TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

JAROSLAV HUTKA  K vráteniu peňazí

Vstupenky na túto akciu vám budú refundované na rovnakom predajnom mieste, kde ste ich zakúpili. Vstupenky uhradené kartou či prevodom vám budú refundované automaticky. Pokiaľ bude vypísaný náhradný termín udalosti, zostávajú zakúpené vstupenky v platnosti.


Dátum: 04. 06. 2018 20:00

Miesto: Art Cafe Banská Štiavnica

Žánre: Folk (Hudba)

Účinkujúci: Jaroslav Hutka

Kontakty  www.artcafe.sk  Facebook


Popis:

Jaroslav Hutka sa na koncertných pódiách pohybuje viac ako 50 rokov - koncertuje od roku 1966, prvé koncerty odohral na Karlovom moste. No a jeden zo svojich posledných koncertov na Slovensku vôbec, bude mať aj v Arte.

Chcel byť maliarom, no po okupácii v auguste 1968 mal pocit, že pri pesničkách treba zostať, kým cudzie vojská neodídu. Neodchádzali, až nakoniec odišiel do emigrácie on. Medzitým sa stihol stať pesničkárskou legendou, založiť voľné združenie Šafrán, podpísať Chartu 77. Vrátil sa počas revolúcie 1989 práve v deň najväčšieho mítingu na Letnej, kde ho privítalo miliónové publikum, no čoskoro sa na istý čas ocitol v akomsi vzduchoprázdne. „Dnes už som spokojný, stojím na vlastných nohách a tým, že opäť robím nové veci, je mi jasné, že bojujem znovu o seba...." (úryvok z nepublikovaného rozhovoru Alexandra Balogha s Jaroslavom Hutkom).

Na konci 60tych rokov začal vystupovať s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Neskôr so svojim vlastným hudebným programom, v ktorom o.i. popularizoval moravské ľudové piesne. Kvôli sústavnej policajnej šikane (akce Asanace) opustil pred 40 rokmi, v októbri 1978 Československo a žil v emigrácii v Holandsku. 

Dnes si vydává hudbu sám. Vypaľuje si CD na domácom počítači, sám si kreslí a tlačí obaly a sám si ich predáva alebo rozdáva na koncertoch. Svoju edíciu pomenoval „Samopal“ a dal si za úlohu vydať celú svoju tvorbu na CD.

Pre nákup vstupeniek ZŤP nás kontaktujte na e-mail: info@ticketlive.sk 

zdieľajte
Twitter Facebook

 


U nás môžete platiť

 

Zostaňte v spojení