TicketLIVE - Naživo je to najlepšie

Barbakan Fest - one day pass - SOBOTA  V predaji

Barbakan Fest - one day pass - SOBOTA

Dátum: 21.10.2017 18:00

Miesto: Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Žánre: Rock (Hudba) , Blues (Hudba)

Účinkujúci: Saténové rukyTrucki

Kontakty  Facebook Saténové ruky  www.myspace.com/trucki


Popis:

Na Barbakan festivale sa vám v sobotu 21.októbra predvedú Saténové ruky a lokálna undergroundová zostava Trucki

V sobotu sa môžete tiež tešiť na súťaž Poetry Slam, ktorú založil na začiatku 80. rokov minulého storočia Marc Smith v americkom Chicagu a odvtedy si získala obrovskú popularitu v rôznych mestách sveta. Slam poetry sa konečne usídľuje aj na Slovensku. Sme radi, že sa to vždy deje za účasti českých slammerov - bratři si se slamem užili více. 

O čo ide? Žiadne rekvizity, len galaktická predstavivosť, slovná ekvilibristika, napínavý slovný súboj tých najpovolanejších. Súťažiaci sa bijú o priazeň autorskými textami.

Básnický free style v netradičnom prednese autorskej poézie s využitím prvkov divadla a performancie predvedú:
Duo slam, formát, ktorý pre českú slamovú scénu objavil Bob Hýsek. Shylock a Ellen predvedú ako to vyzerá, keď sa slamuje vo dvojici. Keď báseň hraničí nie len s divadlom, ale je spletencom myšlienok, pocitov a expresií dvoch autorov, ktorí sa navzájom dopĺňajú, kontrastujú spolu, či vytvárajú spoločný priestor pre nové mapy slova.

Elena Pecenová (CZ): Mia Wallace pražskej avantgardy. Poetka, maliarka a performerka s hlbokými rytmickými básňami, ktoré sú priesečníkom poézie a slamu. Zmysluplnosťou svojich textov prehlbuje priestor doterajšej scény.

Shylock (CZ): Jeden z najmladších českých slamerov a básnik, ktorý sa do finále majstrovstiev 2016 dostal len niekoľko mesiacov po tom čo začal slamovať. Jeho slamy sú plné humoru, satiry, dvojznačnosti a trefných spoločenských či politických komentárov.

zdieľajte
Twitter Facebook

 


U nás môžete platiť

 

Zostaňte v spojení